АІ в бізнесі

Чому компанії повинні впроваджувати L&D

L&D, Обучение на рабочем месте, Система управления обучением

Згідно зі звітом «Professionalized L&D», підготовленому Chartered Institute of Personnel and Development and market researchers, третина британських компаній не інвестують в навчання і розвиток персоналу. Ця статистика шокує, оскільки сучасний ринок зобов’язує компанії вкладати кошти не лише в розвиток бізнесу, а й в кваліфікаційний зростання співробітників.

Компанії, які впроваджують нові підходи до навчання, особливо виграють на ринку в порівнянні з конкурентами. В останні роки сталися суттєві зрушення в кількості технік і підходів до навчання на робочому місці, особливо на рівні підприємств. Минув час нудних лекцій, після яких кількість навичок і знань у персоналу не збільшувалася. Настав час функціонального навчання. На таких заняттях персонал знайомлять з тонкощами техніки безпеки, аспектами охорони праці, цифровими системами. Керівництво фірми тепер може відстежувати результат роботи кожної людини і делегувати обов’язки, якщо це необхідно.

Компанії поступово впроваджують систему управління навчанням (LMS), використовувану в великих навчальних закладах. Гнучке і якісне навчання дає співробітникам можливості для розвитку, мотивує до більш якісного виконання своїх обов’язків. Професійні курси всередині підприємства нерідко дають більше і перевершують за якістю викладання то, що може запропонувати університет або коледж. Всі подібні курси і навчальні програми засновані на реальних потребах і стратегічних цілях бізнесу.

Компанія Sky (британський медіа-конгломерат, частина корпорації Comcast) є одним з роботодавців, який першим запровадив підхід L&D. За останні 18 місяців медіа-компанія переглянула програму навчання, перейшла до більш гнучкої навчальної моделі, що враховує сучасні маркетингові методи.

Масштабне завдання – використання штучного інтелекту в контексті платформи L&D. Ця технологія дозволяє компаніям застосовувати аналітику і дані, що генеруються користувачами для персоналізованого навчання. І все ж застосування справжнього ШІ в сфері HR зустрічається вкрай рідко, ця сфера знаходиться ще на самому початку шляху трансформації.

Критичним аспектом розробки програми L&D є те, що вона приносить користь і персоналу, і роботодавцю. Навчання повинне давати такий ефект, щоб отримані знання можна було відразу застосувати на практиці. Кожна персональна L&D-програма, в ідеалі, відповідає довгостроковим особистим цілям співробітника. Як наслідок, в компанії збільшиться рейтинг, дохід і повернення інвестицій. В даний час у Великобританії надаються безкоштовні L&D-курси, а національна навчальна програма iDEA є чудовим інструментом для самостійного навчання.