АІ в бізнесі

Чому Колорадо називають агротехнічним центром США?

Сельское хозяйство, Стартап

Штат Колорадо, що володіє великими сільськогосподарськими угіддями і величезною кількістю технічних фахівців і розробників, в даний час вирішує глобальні проблеми галузі сільського господарства США. Згідно з недавнім звітом про фінансування венчурного капіталу та інновації в області агротехніки, Колорадо є найбільшою агротехнічної екосистемою в країні, зараз на території штату ведуть діяльність 73 стартапи.

Десять років тому американський фермер Кевін Франс (Kevin France) хотів створити технологію, яка допомагала б фермерам відслідковувати кількість води, що йде на полив землі. Разом з газовим магнатом Едом Уорнером (Ed Warner) і гідрогеологом Бобом Столлером (Bob Stoller) Франс створив Swiim System – пристрій, інтегрований з водомірами, який в режимі реального часу повідомляв фермерам про точну кількість води, що випаровується і витрачається на полив. За словами Франса, центральне розташування штату стало перевагою для Swiim System. Через кілька років після заснування компанія відкрила філії в Каліфорнії, Арізоні, Неваді та інших західних штатах США.

Щорічно в сільське господарство Америки держава вкладає 40 млрд. дол. У Колорадо вирощується весь спектр сільськогосподарських культур: від фруктів і овочів до кукурудзи. Також тут розвинене тваринництво і виробництво молочної продукції. Компанія Tortuga AgTech провела в штаті практичні тести з метою аналізу якості виробленої продукції, а також для усунення проблеми нестачі робочої сили. Використовуючи такі інструменти, як робототехніка та машинне навчання, Tortuga AgTech створила робочі інструменти, які автоматизували процеси збору та упаковки сировини. Цей тип автоматизації є критично важливою частиною майбутніх сільськогосподарських інновацій.

На багатьох сільськогосподарських ринках інтелектуальна робоча сила стає все більш дефіцитною. Технології, які замінили б ручну працю в сільському господарстві, максимізують ефективність, зводячи до мінімуму непотрібні витрати на людську працю, виробництво і дорогі витратні матеріали. Одним із прикладів розробників інноваційного обладнання для галузі сільського господарства є американська компанія Xiant Technologies. Її інженери розробили світлодіодну лампу з регульованою довжиною хвилі. Лампа впливає на рослини, забезпечуючи їм оптимальні умови росту. Ще один розробник з Колорадо – MycoTechnologies – привернув інвестиції від Kellogg’s і Tyson Foods на розвиток технології створення нейтрального сталого рослинного білка.
Всі зусилля агротехнічних компаній штату були б марні без прямої підтримки місцевих і державних установ. Колорадський державний університет інвестує в розвиток агроиндустрии, при його підтримці проводиться Національна західна фондова виставка, присвячена інноваціям у сільському господарстві.

Агротехнічний сектор розвивається також завдяки індустрії канабісу. Вирощування лікарської марихуани з моменту легалізації цієї рослини в США принесло державі 1 мільярд доларів. Зараз американські фермери знаходяться в пошуку нових сортів і способів швидкого вирощування цієї культури. У Денвері навіть з’явилася однойменна компанія Cannabis, що надає фермерським господарствам консультаційні послуги з виробництва канабісу по всій країні.