Транспорт та логістика

Як використовувати Alteryx, щоб передбачити прибуток водія – на прикладі Lyft

~ 2 хв

За допомогою цього програмного продукту бізнес-аналітики можуть складати прогнозні моделі прибутку водія, а також вибирати найбільш ефективні і точні з них, спираючись на всі наявні типи даних

Завдання: побудова прогнозної моделі прибутку водія.

Оскільки у компанії вже була модель лінійної регресії, яка допомагає прогнозувати тариф, логічним кроком було прогнозування прибутку водія. Для цього потрібний набір даних, а також побудова декількох моделей і їх порівняльна характеристика. Водій турбується про прибуток і не знає, які саме чинники збільшують або зменшують його. Для цього потрібно керований інтерфейс, який зможе застосувати будь-хто – Alteryx Predictive Analytics Starter Kit.

Джерела даних про поїздку в Lyft і розрахунки прибутку водія включають в себе особисті дані і дані, зібрані з інтернет-звітів і досліджень, включаючи загальнодоступні. Для побудови моделі використовуються електронні таблиці Excel та бази даних Alteryx. У workflow для цих цілей аналітики використовують бета-версію інструменту Assisted Modeling. Він необхідний для настройки типів даних, заміни відсутніх значень і вибору функцій. Також необхідно вибрати стовпці у наборі даних, які будуть виконувати роль предикторів (засобів прогнозування).

Початок процесу було покладено даними, зібраними чинним водієм Lyft. Спочатку готується набір даних і створюються зразки. Assisted Modeling працює у кілька етапів. Для цього користувачеві потрібно виконати кілька кроків.

Крок перший: визначити, що потрібно передбачити, і встановити цей параметр як «цілі».

Крок другий: типізація даних. Тут досить прийняти рекомендації Alteryx.

Крок третій: очищення набору даних. Інтерфейс Alteryx рекомендує, чим замінити відсутні у таблиці елементи.

Крок четвертий: вибір стовпців. Для цього спочатку потрібно з’ясувати, які стовпці у наборі даних відобразять найкращі характеристики або предиктори. Також можна знову прийняти рекомендації.

Крок п’ятий: вибір моделей. На цьому етапі чітко видно, яка модель є найбільш точною з урахуванням обраних варіантів і наборів даних.

Результат

Alteryx дозволяє бізнес-аналітикам і цивільним фахівцям в області даних швидше приступити до прогнозної аналітики і передбачити прибуток водія Lyft у зазначений період часу.

Компанія Everest – офіційний партнер Alteryx в Україні зі статусом Premier Partner. Якщо ви бажаєте дізнатись детальну інформацію або вартість ліцензії Alteryx Predictive Analytics Starter Kit, звертайтесь до нас.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

    ;