Транспорт та логістика

Як Dataiku застосовується у ланцюгах поставок

~ 3 хв

Логістика – галузь, яка багато в чому залежить від інновацій. Впровадження аналітичної платформи і перехід від застарілої схеми роботи до інноваційної дозволить компаніям залишатися конкурентоспроможними навіть в умовах економічної кризи

логістика, Dataiku

Dataiku – платформа, що демократизує доступ до даних і дозволяє підприємствам прокладати власний шлях до якісного застосування штучного інтелекту. Сотні компаній щодня використовують Dataiku для створення, розгортання та моніторингу прогнозних потоків даних.

Dataiku та її функції у ланцюжках поставок

Ось як Dataiku допомагає компаніям, що працюють в сфері логістики і складського господарства, впроваджувати процеси, керовані штучним інтелектом в ланцюжка поставок:

  • створює простір для спільної роботи з метою дослідження даних і збільшення їх цінності. Платформа дозволяє кожному (від дослідника даних до бізнес-аналітика) брати участь у проектах даних і взаємодіяти з інформацією для поліпшення процесів;
  • організовує моментальний і надійний аналіз. Функція візуального аналізу корисна для прийняття рішень, а моделювання за допомогою машинного навчання створює прогнози розвитку ситуацій;
  • робить ML доступним. Впровадження моделей машинного навчання у виробництво і автоматизацію робочих процесів разом з Dataiku більше не здається проблемою. Платформа робить ML невід’ємною частиною проекту даних, дозволяючи компаніям отримувати від своїх даних максимальну користь;
  • забезпечує відповідність вимогам безпеки і конфіденційності на кожному етапі обробки даних. Такі функції, як моніторинг активності і детальні права доступу до набору даних, проекту і т.д., дають користувачам можливість контролювати і цілеспрямовано використовувати конфіденційні дані (наприклад, інформацію про транзакції), не розкриваючи їх іншим відділам компанії.

Потенційні вигоди від систем зі штучним інтелектом в операціях ланцюжка поставок величезні. В даний час у більшості великих компаній дані знаходяться в розрізненій формі, і використовувати їх якісно досить важко. Щоб виконати перехід підприємства від застарілої моделі роботи до інноваційної, необхідно:

  • досліджувати набори даних з декількох джерел для створення проектів, встановити пріоритети в доступі до наборів даних з урахуванням їх сумісності і конфіденційності;
  • впровадити рішення для аналітики даних в режимі реального часу;
  • автоматизувати робочі процеси, пов’язані з конкретними ідеями;
  • відслідковувати робочі процеси, щоб переконатися, що вони відбуваються так, як необхідно.

Базові вимоги до компаній, які хочуть залишатися конкурентоспроможними в умовах сучасного ринку:

Оптимізація процесів, планування та виробництво

Оптимізація ланцюжка поставок впливає на всі галузі, від роздрібної торгівлі до виробництва, від транспортування до складування. Машинне навчання та ШІ надають додаткові можливості для посилення логістики ланцюжка поставок з використанням нових джерел даних і нових методів. Ця технологія радикально покращує всі процеси, особливо на локальному рівні (в рамках конкретного підприємства або складу).

Використання технологій обробки даних і машинного навчання дозволяє компаніям оптимізувати логістику і визначати фактори, що впливають на продуктивність. Це особливо допомагає виробникам, які випускають товари під замовлення, оскільки з AI легше погоджувати всі умови замовлення.

Прогнозування попиту

Наука про дані і методи машинного навчання дозволяють відслідковувати всі фактори, які можуть вплинути на попит, в масштабі, який був би неможливий при аналізі людьми. Така інформація, як погода або продажі в реальному часі покращують якість управління складом або управління системами інвентаризації.

Правильний вибір постачальників

Розумна аналітична платформа вивчає великі набори даних і автоматично сортує постачальників за їх ефективністю (наприклад, час доставки, комплектації партій товарів і т.д.), кредитному скорингу і внутрішнім оцінками, які потім дозволяють власнику бізнесу приймати максимально вигідні рішення при виборі постачальників.

Автоматизація процесів

Коли справа доходить до машинного навчання і штучного інтелекту у ланцюжку поставок, ключовим кроком оптимізації є автоматизація – видалення з процесу дій, які раніше виконувалися людьми вручну. Автоматизація звільняє енергію людини для виконання більш стратегічних завдань і подальшого розвитку бізнесу.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Департамент корпоративних рішень

    ;