Охорона здоров'я

Використання Trifacta у фармаконагляді: можливості платформи

~ 3 хв

Аналітична платформа дозволяє користувачам отримувати прямий доступ до необроблених, складним даними за запитом і в режимі self-service управляти ними. Trifacta показує більш точні результати за менший час, дає можливість використовувати більше даних в аналітичних дослідженнях і експериментах, що призводить до результатів високої точності

Фармаконагляд став критичним етапом у програмах клінічної розробки після того, як на деякі «ліки-блокбастери» (сукупний обсяг продажів таких препаратів на рік перевищує 1 млрд. дол.) були накладені мільярдні штрафи, а їх реалізація була припинена. Правила контролю безпеки лікарських засобів стали суворими, а компанії-виробники приділяють величезну увагу своїм статусу та репутації.

Середовища великих даних, що поєднують в собі інструменти Hadoop, а також рішення для обробки даних, такі як Trifacta і різні аналітичні інструменти, дозволяють організаціям, які виробляють фармацевтичні препарати, додавати новий рівень до традиційного аналізу безпеки. Це дозволяє компаніям скорочувати час на виявлення небажаних побічних ефектів від застосування ліків, дотримуватися нормативних вимог і знижувати витрати.

Чим корисна Trifacta

Наприклад, для аналізу побічних ефектів (AE) аналітик може взяти певні набори даних з озера даних Hadoop, отримати до них доступ, перетворити і змішати їх разом, використовуючи аналітичну платформу Trifacta для відстеження/прогнозування побічних ефектів від конкретного лікарського засобу. Дані беруться з різних джерел, наприклад:

• бази даних агентств охорони здоров’я, такі як звіти FDA про побічні ефекти або звіти Uppsala Monitoring Centre;

• дані досліджень (структуровані і неструктуровані);

• соціальні мережі (наприклад, Twitter, Facebook).

Як приклад можна використовувати набори даних FAERS (дані, які FDA збирає, погоджує і публікує в мережі), для подолання ряду перешкод. Загальні проблеми обробки даних включають в себе:

 • велику кількість помилок і друкарських помилок при введенні даних,
 • неузгодженість одиниць,
 • велику кількість пропущених полів,
 • зіставлення активних інгредієнтів для різних ліків,
 • періодичні зміни формату,
 • зміни повторюваних імен та повторюваних записів.

Соціальні мережі, наприклад, Twitter, також допомогли ідентифікувати несприятливі наслідки прийому препаратів. Тисячі записів, пов’язаних з прийомом ліків, потенційно можуть допомогти виявити серйозні і невідомі побічні ефекти. Об’єднання набору даних FAERS з потоком у соціальних мережах, таких як Twitter або Facebook, потребує значного обсягу роботи і часу для перетворення і використання комбінованих даних.

Використовуючи Trifacta для виявлення ранніх попереджень про проблеми після вживання препаратів, фармацевтична компанія у кінцевому підсумку може отримати реальну вигоду для бізнесу, а також якісні дані. Якщо обробляти таку інформацію вручну, процес може зайняти кілька місяців. Trifacta виконує той самий обсяг роботи за лічені години. Платформа надає аналітичним командам новий підхід до вирішення завдань обробки даних за рахунок новітніх методів машинного навчання, візуалізації, взаємодії людини з цими інструментами. Таким чином, IT-команда, аналітики, бізнес-аналітики та фахівці з data science підвищують продуктивність обробки даних, управляють результатами своєї роботи більш ефективно.

Trifacta застосовується для:

 • поліпшення розробки ліків;
 • стандартизації даних біомаркерів учасників клінічних випробувань;
 • оцінки комбінацій геномних даних для персоналізованої розробки ліків;
 • об’єднання даних з будь-яких джерел (відгуки про препарати, заявки, що надходять в аптеку і т.д.).

Аналітична платформа дозволяє користувачам отримувати прямий доступ до необроблених, складних даних за запитом і в режимі self-service управляти ними. Trifacta показує більш точні результати за менший час, дає можливість використовувати більше даних в аналітичних дослідженнях і експериментах, що призводить до результатів високої точності. Також за допомогою Trifacta аналітики можуть проводити інтерактивні дослідження. Платформа надає користувачеві автоматичне візуальне уявлення даних на основі передбачуваного типу даних кожного атрибута даних. Наприклад, географічні елементи представлені у вигляді карт, а орієнтовані на час елементи представлені відповідно до загальних ієрархій, таких як день, місяць, рік і т. д. Кожен профіль є повністю інтерактивним, тому користувач може просто вибрати певні елементи профілю, щоб запропонувати варіанти перетворення. Кожна взаємодія в Trifacta веде до прогнозу – система оцінює дані, з якими працює користувач, а також конкретну взаємодію, застосовану до даних, щоб потім рекомендувати ранжируваний список перетворень.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Департамент корпоративних рішень

  ;