Рітейл та eCommerce

Vantage Data допомагає клієнтам планувати продажі та запаси на складах, спираючись на прогноз погоди

~ 3 хв

Vantage застосовує Alteryx для моделювання поставок відповідно до дня ​​тижня, сезоном, місяця, святкових днів та інших параметрів, а також використовує дані про погоду в реальному часі для прогнозування обсягів поставок на склад і коливань продажів у магазинах

Компанія

Vantage Data – аналітична компанія, орієнтована на роздрібну торгівлю. Вона допомагає ритейлерам (в основному, в сфері продуктів і товарів загального споживання) планувати складські запаси і формувати штатний розклад для кожної торгової точки.

Проблема

Всі клієнти Vantage Data прагнуть бути більш активними в роботі з даними і стежити за тим, щоб їх ресурси (зокрема, складські запаси і персонал) використовувалися максимально ефективно. Наприклад, менеджери DC встановлюють пріоритети поставок товарів в магазини, маркетологи визначають ефективні рекламні акції, стратегію, а регіональні менеджери з персоналу відповідним чином комплектують персонал магазинів.

Всі описані процеси зумовлюють наступне:

 • Збір історичних даних про погоду з онлайн-джерел в форматі JSON.
 • Геопросторове картографування даних про погоду в місцях зберігання товарів.
 • Впорядкування даних про продажі по магазинах і категоріях.
 • Побудова прогнозуючої моделі (лінійна регресія) на основі погоди (умови, максимальна температура і мінімальна температура).
 • Збір щоденних прогнозів погоди протягом наступних 14 днів (JSON).
 • Публікація звіту про сприятливі умови по магазинах і категоріях.

Застосування Alteryx

Vantage застосовує Alteryx для моделювання поставок відповідно до дня ​​тижня, сезону, місяця, святкових днів та інших параметрів, а також використовує дані про погоду в реальному часі для прогнозування обсягів поставок на склад і коливань продажів у магазинах.

Для створення workflow використовувався Alteryx Designer, а для надання оновлених шаблонів – Alteryx Server. Компанія створює економічне середовище, що дозволяє управляти цими моделями і покращувати їх шляхом просування, а також за допомогою функціональності кінцевих точок API з метою інтеграції прогнозів з вихідними системами.

Деякі з ключових кроків:

 • Дані, в основному, розміщуються в Microsoft Azure, Snowflake є основним сховищем даних про продажі, а Alteryx Server розгортається в Azure.
 • Дані про продажі надходять з Snowflake, а для обробки даних використовується In-DB.
 • Історія даних про погоду також надходить з Snowflake – вони доступні в форматі JSON, дані оновлюються кожні 3 години, надходячи з 20 тисяч точок даних.
 • Прогнози погоди надаються через API з онлайн-джерела. Вони забезпечують 14-денні попередні прогнози мінімальної і максимальної температури повітря.
 • Застосовується Tableau, щоб забезпечити експертам високий рівень видимості погодних умов у різних регіонах. На приладових панелях також показані категорії з високим потенціалом (наприклад, поставка морозива до сильної спеки або парасольок за пару днів до грози).
 • Деякі категорійні менеджери використовують аналітичні додатки Alteryx Gallery для завантаження погодних факторів для обраних категорій. Вони застосовують ці результати для коригування розподілу товарів з малим терміном зберігання.
 • Регіональні менеджери користуються Alteryx Gallery, щоб відправляти звіти про місця, де у найближчі кілька днів очікується виключно високий або виключно низький обсяг трафіку. Такі звіти корисні для коригування штатного розкладу.

Основні переваги використання Alteryx:

 • можливість відкласти заплановану уцінку сезонних товарів (наприклад, якщо у регіоні очікується холодна погода, ритейлер не поспішатиме реалізувати зимові товари зі знижками, а продасть за повною ціною);
 • планування додаткових поставок продуктів у регіони з піковою температурою в літній сезон (морозиво, охолоджуючі напої);
 • регулювання розміщення на складах і в магазинах в залежності від температури повітря.

Компанія Everest – офіційний партнер Alteryx в Україні. Для більш детальної інформації та впровадження рішень Alteryx в своїй компанії звертайтеся до наших менеджерів.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

  ;