Телекомунікації

Valossa – аналіз поведінки глядача на основі даних відеоконтенту

~ 3 хв

На думку фахівців Valossa, телекомунікаційні та мовні компанії, що випускають відеоконтент, можуть отримувати дані з того, що відбувається кожну секунду відтворення, і співвідносити їх з поведінкою споживача

Valossa

Сайт whatismymovie.com, задуманий як технічна демонстрація, не є типовою пошуковою системою за фільмами. Він заснований на алгоритмі зі штучним інтелектом, який поєднує у собі розуміння природної мови, а також розпізнавання тексту і образів для розуміння вмісту відеофайлів. Це дозволяє по-новому зіставляти запити і результати і надавати дані, які раніше не були доступні для пошуку.

Технологія, що лежить у основі цього сайту, є результатом роботи стартапа Valossa, що спеціалізується на AI-відео. Компанія є дочірнім підприємством Університету Оулу в Фінляндії, учасником програми NVIDIA Inception. Крім зіставлення запитів пошуку з потрібними фільмами, Valossa зосереджена на застосуванні своєї технології для допомоги медіа-компаніям у кращому розумінні своїх медіа-активів і, у кінцевому підсумку, розумінні того, як те, що дивляться глядачі, впливає на них. Наприклад, як змінюються емоції глядача, коли на екрані з’являється певний актор. Зрештою, такий підхід може призвести до коригування контенту в реальному часі, наприклад, коли увага глядача послаблюється, запускається більш ефективна розважальна реклама, отже, поліпшується процес монетизації контенту. На думку фахівців Valossa, телекомунікаційні та мовні компанії, що випускають відеоконтент, можуть отримувати дані з того, що відбувається кожну секунду відтворення, і співвідносити їх з поведінкою споживача.

Більше, ніж пошук фільмів

Генеральний директор стартапу Valossa, Міка Раутиайнен (Mika Rautiainen) вперше почав працювати над семантичним розумінням відео, коли брав участь у програмі обміну дослідженнями в Університеті Меріленда. Там він працював над алгоритмами для виявлення об’єктів і дій у відеоконтенті (наприклад, вибухів), і створював пошукові системи, які порівнювалися зі стандартизованими завданнями пошуку відео. У 2010 році він і його дослідницька група почали співпрацювати з національною мовною компанією Фінляндії Yle по індексації мовного відео і забезпечення його доступності для виявлення.

Початковий продукт Valossa, Valossa AI, являє собою хмарний сервіс, прискорює кластером GPU, що працює у хмарі Amazon Web Services. Це дозволяє медіа-компаніям отримати уявлення про такі факти, хто з акторів у відео найбільш помітний, а також про візуальному контексті, наприклад, про наявність листя або міських структур. Valossa також аналізує і індексує мову акторів і фонові звуки. Нещодавно стартап випустив інструменти аналізу відео, які дозволяють перевіряти відеоконтент за допомогою візуальних звітів, пошуку на рівні сцени і оглядових інформаційних панелей. Поєднання цих ідей з поведінковими даними користувачів може допомогти компаніям в прийнятті рішень про суть контенту. На внутрішньому рівні компанія використовує графічні процесори NVIDIA як локально, так і у хмарі, щоб прискорити навчання своїх алгоритмів глибокого навчання – це дає підвищення продуктивності як мінімум у 30 разів у порівнянні зі звичайними процесорами.

Прискорення процесів

Таке значне прискорення процесів дозволяє Valossa AI індексувати і анотувати все, що він бачить у 60-хвилинному відео, всього за 10 хвилин – це завдання, на виконання якої ЦП може знадобитися більше двох годин. Будь-який бажаючий може побачити технологію в дії, відвідавши сайт Valossa і підписавшись для безкоштовний перегляд відеороликів.

Компанії можуть оплачувати дану послугу в залежності від часу обробки спожитого контенту в хвилинах і годинах або в якості моделі підписки для клієнтів з постійними потребами у відео великого обсягу. Інструменти інтерактивного аналізу відео доступні в якості попереднього перегляду для людей, що виконують вхід в онлайн-портал. Valossa також пропонує локальні установки для корпоративного використання. Надалі розробники очікують, технологія Valossa буде цікава не тільки медіа-компаніям, а й іншим компаніям, які застосовують відеоаналітика.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Департамент корпоративних рішень

    ;