Транспорт та логістика

Seko Omni Channel Logistics скорочує витрати на ручну працю разом з Alteryx

~ 4 хв

За оцінками компанії, час, заощаджений на автоматичному завантаженні без ручної праці, оцінюється як мінімум у 5 тисяч доларів на рік (на одного співробітника). В даний час Seko Omni Channel Logistics використовує Alteryx, щоб мінімізувати цей час для групи облікових записів. На одному перевізнику компанія економить 3-5 годин на тиждень, швидше виявляє проблеми і внутрішні помилки

Компанія

Seko Omni Channel Logistics – компанія, яка веде діяльність з 1976 року і надає клієнтам комплексні рішення для ланцюжка поставок. Спеціалізується на перевезеннях, логістиці, експедируванні та складуванні. Є лідером в галузі завдяки інноваційним, налаштованим IT-рішенням, які забезпечують безперебійний потік даних і дають клієнтам видимість ланцюжка поставок.

Завдання, яке потрібно було вирішити

Seko Omni Channel Logistics потребувала надійного і масштабованого процесу для автоматизації точних даних у інструменті BI, Tableau. Компанія хотіла мати можливість прогнозувати обсяги продажів, тому потрібно було мати доступ до максимально великої кількості даних для створення прогнозів продажів протягом року.

Також необхідний був доступ до даних у режимі реального часу для всіх груп співробітників, причому, у різний час. Це вплинуло на процес прийняття рішення і здатність перебувати на верхівці ланцюжка поставок. Наступним завданням була автоматизація процесів: слід переконатися, що відсутність персоналу не вплине на процес оновлення даних. У команді аналітиків було кілька співробітників, зайнятих неповний робочий день, які не могли виконувати завантаження даних 5 днів на тиждень, ситуацію погіршували хвороби і відпустки.

Компанія поставила задачу витрачати менше часу на оновлення даних і більше – на аналіз. Разом з тим потрібно було мінімізувати навантаження на внутрішню базу даних SQL (дані по обробці посилок, звітів). Керівництво компанії не хотіло, щоб навантаження по вилученню цих даних з системи впливало на основні бізнес-процеси.

Серед інших завдань були такі:

 • збереження цілісності даних і довіру всередині команди;
 • додавання іншої бази даних в потік даних, завантаження без помилок;
 • скорочення кількості часу для завантаження (не більше 20 хвилин).

Огляд варіанту використання Alteryx

До покупки Alteryx компанія використовувала Tableau Prep для підготовки даних з подальшим ручним завантаженням у Tableau Online. Аналітикам доводилося змінювати файли Excel, перш ніж додавати файли у Tableau Prep, а потім вручну запускати workflow для завантаження у Tableau Online. Оскільки Seko Omni Channel Logistics працює не тільки у сфері логістики, а й у сфері електронної комерції, потрібно якомога частіше оновлювати дані. У міру зростання обсягу даних збільшувався і час завантаження, і кількість складнощів у роботі з Tableau Prep. В результаті аналітики на третину урізали дані, щоб успішно щодня завантажувати їх у базу. І навіть при такому підході на даний процес потрібно більше 2 годин щодня. Необхідно було знайти рішення, яке зробило би завантаження і аналіз даних швидшим і простішим (і все це в реальному часі).

Результати застосування Alteryx

До Alteryx:

 • ручне завантаження у Tableau Online;
 • час завантаження Tableau Prep складав понад 90 хвилин;
 • ручне управління файлами Excel для корректного формату дат;
 • файли Excel щодня відправляються користувачеві по електронній пошті з бази даних SQL;
 • щодня необхідно оновлювати дані;
 • можливість завантажувати дані тільки за останні 30 днів;
 • 30-60 хвилин на завантаження системи для щоденного випуску файлів Excel і електронної пошти;
 • процес роботи: база даних SQL – електронна пошта користувача – обробка файлу – завантаження нового файлу у Tableau Prep – запуск вручну у Tableau Online.

Після Alteryx:

 • автоматичне завантаження у робочі книги;
 • пряме з’єднання з базою даних SQL;
 • Alteryx за 15-16 хвилин обробляє і завантажує дані за 90 днів;
 • ніяких маніпуляцій з файлами не потрібно;
 • код SQL записується у таблицю, а не у файл Excel, що призводить до меншого навантаження на базу даних SQL;
 • макрос перетворення часу, створений у Alteryx, зменшує навантаження на базу даних SQL;
 • 5-10 хвилинне завантаження системи;
 • можливість розширювати базу даних SQL (від декількох місяців до декількох років), для створення статичних таблиць необхідно виконати додаткову роботу;
 • дані за 90 днів оновлюються кожні 2 години;
 • процес роботи: база даних SQL – workflow Alteryx – Snowflake – робочі книги Tableau – публікація у Tableau Online.

За оцінками компанії, час, заощаджений на автоматичному завантаженні без ручної праці, оцінюється як мінімум у 5 тисяч доларів на рік (на одного співробітника). В даний час Seko Omni Channel Logistics використовує Alteryx, щоб мінімізувати цей час для групи облікових записів. На одному перевізнику компанія економить 3-5 годин на тиждень, швидше виявляє проблеми та внутрішні помилки.

Компанія Everest – офіційний партнер Alteryx в Україні. Для більш детальної інформації та впровадження рішень Alteryx в своїй компанії звертайтеся до наших менеджерів.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

  ;