Телекомунікації

Сегментація клієнтів за допомогою RapidMiner і QlikView в секторі Telecom

~ 2 хв

Платформа аналітики RapidMiner дозволяє виводити в QlikView оброблені дані, зручні для подальшої роботи. RapidMiner видає впорядковану і сегментовану інформацію, на підставі якої фахівці визначають цільову аудиторію і створюють ефективні рекламні кампанії, що приносять прибуток і нових клієнтів

Компанія

RapidMiner – платформа для трансформації і передачі даних, що забезпечує просте налаштування всіх складових і ML алгоритмів. Платформа створює візуальні аналітичні робочі процеси для спільної роботи відділів всередині компанії, вона буде корисна аналітикам і фахівцям з data science. Сфера застосування RapidMiner: будь-яка галузь промисловості і економіки, в тому числі телекомунікації.

Завдання

Однією з найбільш важливих проблем, з якими стикаються компанії, що ведуть діяльність в сфері комунікацій – це сегментація клієнтів. Вона необхідна для аналізу інформації про аудиторію, відгуків про роботу, запитів на обслуговування, що надходять з багатьох джерел даних. Для IT-відділу таке завдання ускладнюється тим, що дані потрібно не тільки витягти, але і вручну змінити аналітичну модель так, щоб вона відповідала кожному бізнес-сценарію. Це складно і дорого, до того ж на будь-яку “модифікацію” внутрішніх систем потрібно багато часу.

QlikView, компанія-розробник програмного забезпечення для систем BI, використовуючи RapidMiner, створила автоматизовану систему сегментації клієнтів.

Для організації процесу були виконані наступні дії:

  • у QlikView створили віртуальну дошку з візуальними даними інтелектуального аналізу;
  • у RapidMiner сформували модель предиктивної аналітики;
  • дві панелі були взаємопов’язані, інтегровані;
  • з QlikView дані автоматично відправлялися в RapidMiner;
  • в RapidMiner виконувався аналіз, систематизація даних, які потім відправлялися назад на дошку QlikView.

Результати

За допомогою RapidMiner бізнес-користувачі візуалізують клієнтську базу до і після сегментації, а значить – легко зможуть визначити найбільш цінні сегменти аудиторії, побудувати ефективні маркетингові кампанії та отримати очікуваний прибуток. Веб-служба RapidMiner Server може інтегруватися з більш новим аналогом QlikView – QlikSense. Проста настройка дозволяє використовувати можливості аналітики RapidMiner і опції візуалізації Qlik. Процес настройки доступний звичайному користувачеві, який не володіє просунутими технічними навичками. Дана модель може бути застосована до будь-якої компанії, що надає телекомунікаційні послуги.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Департамент корпоративних рішень

    ;