Транспорт та логістика

Rolls-Royce організовує аналітику даних, застосовуючи Microsoft Power BI

~ 3 хв

Фахівці компанії стали швидше генерувати звіти та інформаційні панелі, на яких візуалізується вся важлива інформація. Доступ до великих наборів оперативних даних дозволяє запропонувати клієнтам більш цінні послуги, компанія розуміє, як структурувати свої контакти, як краще управляти ризиками і які нагальні потреби ринку авіатранспорту в розробці різних продуктів

Компанія

Rolls-Royce відомий не тільки як виробник елітних автомобілів, але і як розробник 13 тисяч двигунів для літаків, що виконують комерційні рейси. Протягом останніх 20 років компанія пропонувала клієнтам і двигуни, і комплексні послуги з їх технічного обслуговування.

Проблеми

Чим довше компанія на ринку, тим більше у неї проблем з перетворенням і обробкою даних. Вся інформація, яка надходить з різних типів авіаційного обладнання, випереджає здатність авіакомпаній аналізувати і отримувати з нього дані. У всьому світі затримки рейсів і збої устаткування обходяться авіаційній галузі у мільйони доларів щорічно. Навіть невелике скорочення часу перебування літака на землі (AOG) може привести до економії значної суми грошей, тому авіакомпанії завжди шукають способи підвищення ефективності технічного обслуговування. Те саме можна сказати і до витрат на паливо – на нього йде 40% операційних витрат авіакомпаній. Зрозуміти, як впоратися з таким завданням, неможливо без просунутої аналітики.

Ще одне актуальне питання: оптимізація витрат палива. Якщо витрати пального скоротити всього на 1%, за рік авіакомпанія заощадить мільйони доларів. На кількість споживаного палива у польоті впливає безліч факторів, у тому числі обрана траєкторія польоту, погода, ефективність двигуна і вибір режиму роботи, а також кількість палива, яке потрібно перевозити при кожному польоті. Чим вище паливне навантаження, тим більше палива буде споживати літак. Чистий двигун спалює менше палива, але мийка двигунів займає багато часу і коштує дорого. Визначення оптимального часу промивки кожного з двигунів парку літаків також вимагає аналізу великої кількості даних. 

І, нарешті, третій важливий момент. 15-20 років тому двигун мав невелику кількість датчиків, відповідно, генерував мало сигналів і даних. Сьогодні кожен механізм генерує тисячі сигналів, з відповідним збільшенням кількості створюваних точок даних.

Для перетворення даних Rolls-Royce почав використовувати платформу Microsoft Azure, а для їх оптимальної візуалізації та подання – Microsoft Power BI.

Результати застосування Power BI

Як провідний постачальник послуг авіаційних двигунів, Rolls-Royce вивчив всі проблеми аналізу даних і розробив план для ринку з більш привабливим набором послуг для задоволення більш широких потреб ринку. Застосування Microsoft Power BI зіграло в цьому процесі важливу роль.

Rolls-Royce вдалося донести до клієнтів цінність аналізу даних. До застосування Power BI створення власних інструментів для роботи з графіками і інструментальними панелями було трудомістким, і уповільнювало розробку продуктів. З Power BI фахівці компанії стали швидше генерувати звіти та інформаційні панелі, на яких візуалізується вся важлива інформація. Доступ до великих наборів оперативних даних дозволяє запропонувати клієнтам більш цінні послуги, компанія розуміє, як структурувати свої контакти, як краще управляти ризиками і які нагальні потреби ринку авіатранспорту у розробці різних продуктів.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Олексій Нестеренко
менеджер по роботі із корпоративними клієнтами

    ;