Банки

Nedbank використовує можливості Power BI для складання звітів, скорочення витрат і збільшення прибутку

~ 4 хв

Банк домігся скорочення витрат на ліцензування на 60% за рахунок застосування Power BI і прогнозує подальше зниження на 20% до кінця 2021 року. Збільшуючи швидкість отримання даних і підвищуючи кваліфікацію персоналу, Nedbank скорочує витрати і приймає ефективні рішення на основі даних

Nedbank-Image

Про компанію

Група Nedbank, розташована у Південній Африці, є четвертим за величиною банком за розміром активів. Мета банку – використовувати фінансовий досвід на користь людей, підприємств і суспільства. Ця мета підкріплюється унікальною корпоративною культурою компанії і прогресом у її орієнтації на клієнта, новаторстві за рахунок стратегічного використання технологій.

Nedbank пропонує оптові та роздрібні банківські послуги, а також страхування, управління активами і управління капіталом. Хоча банк веде діяльність в основному в Південній Африці, його філії працюють і в інших африканських регіонах.

Корпоративна культура – один з найважливіших стандартів Nedbank, організація фокусується на людях, процесах і технологіях. Дані лежать в основі всього, що робить банк, співробітники використовують їх для прийняття будь-якого рішення. Оскільки обсяг даних продовжує зростати, Nedbank впровадив рішення, що дозволяє персоналу ефективно використовувати дані у повсякденних завданнях. У 2016 році Nedbank зробив спробу запровадити у компанію аналітику самообслуговування, щоб створити цифровий робочий простір. Впроваджуючи бізнес-аналітику, Nedbank надав розробникам гнучкість у отриманні даних. Використовуючи певні принципи, засновані на звітах зовнішніх аналітиків, таких як Gartner і Forrester, Nedbank вибрав Microsoft Power BI у якості стандартного корпоративного інструменту для бізнес-аналітики.

Power BI – корпоративний стандарт Nedbank

Банк почав з обмежених ліцензій у 2017 році, щоб перевірити ефективність Power BI. Після створення декількох звітів, що підтверджують розширені аналітичні можливості Power BI, попит на інструмент перевершив очікування. З роками варіанти використання розширилися і охопили різні області бізнесу. У 2018 році Nedbank розширив ліцензування до E5, щоб надати співробітникам доступ до інструмента у масштабах всієї компанії. Дотримуючись стратегії розвитку хмарних рішень, банк зосередився на міграції різних систем на Microsoft Azure і використанні переваг Power BI Premium.

Було встановлено, що Power BI підходить для всіх етапів кривої зрілості бізнес-аналітики (hype cycle) і всіх областей знань. Бізнес-користувачі виявили, що Power BI вимагає невеликого навчання, а завдяки хмарному хостингу його легко встановити і він завжди актуальний. Ці фактори призвели до швидкого поширення рішення у компанії. До того, як Power BI став корпоративним стандартом Nedbank, кількість звітів залежала від кількості досвідчених розробників. Гнучкість і частота кроків завжди визначалися суворим життєвим циклом розробки системи (SDLC). Завдяки доступності Power BI для персоналу, співробітники швидше і простіше витягують з даних потрібну інформацію.

Одна з переваг Power BI – можливість підключатися до безлічі джерел даних. Основним шаблоном даних Nedbank є використання SSAS Tabular, який локально об’єднує дані і зменшує кількість проблем з продуктивністю і безпекою. Більшість звичайних користувачів підключаються безпосередньо до табличної службі SSAS, яка виступає в якості семантичного рівня.

Інвестиції банку в SSAS Tabular дозволили йому успішно впровадити Power BI. У наборах даних Power BI використовується той самий механізм аналітичних даних VertiPaq, що і у таблицях SSAS і службах Azure Analysis Services, що спрощує міграцію у хмару. Працюючи над переміщенням своїх моделей даних у Power BI, Nedbank може у повній мірі користуватися всіма перевагами сучасних наскрізних можливостей бізнес-аналітики у Power BI, включаючи сертифіковані і загальнодоступні набори даних і наскрізну передачу від джерела даних до панелі моніторингу.

Power BI як інструмент організації звітності

Один з пунктів меню дозволяє перейти до щоденного звіту управління проектом. Цей звіт використовують менеджери проектів. Звітом є огляд щоденного прогресу проекту. Він починається зі сторінки огляду, на якій відображена інформація про вартість, тривалість проекту, а також ризики і проблеми. Одним клацанням миші користувач переходить до інформації про вартість програми, щоб отримати додаткову інформацію, наприклад, процентне відхилення бюджету, фактичні бюджетні витрати в порівнянні з відсотком завершення проекту, прогноз до завершення і інші важливі деталі вартості.

Інший варіант звіту на рівні оглядової панелі моніторингу – це щомісячний звіт управління проектом. Цей звіт включає інформацію для керівників програм, відповідальних за виконання декількох проектів і програм. Він має оглядову сторінку з параметрами для переходу до більш докладних звітів.

Інший звіт називається «Ключові індикатори ризику» і використовується для прогнозування ризику збою проектів (з використанням машинного навчання). Для Nedbank цінність інструменту бізнес-аналітики – це більше, ніж просто грошова вартість. Щоб зрозуміти справжню цінність інструменту, банк розглядає витрати у порівнянні з доходами. Витрати означають не тільки кількісні витрати на інфраструктуру і ліцензування, а й час і навички, які можуть бути витрачені марно, якщо потрібний інструмент відсутній. Для Nedbank дохід – це не тільки якісна вигода від випуску єдиного заздалегідь визначеного звіту, а й цінність всіх звітів, які у кінцевому підсумку будуть створені.

Nedbank домігся скорочення витрат на ліцензування на 60% за рахунок застосування Power BI і прогнозує подальше зниження на 20% до кінця 2021 року. Збільшуючи швидкість отримання даних і підвищуючи кваліфікацію персоналу, Nedbank скорочує витрати і приймає ефективні рішення на основі даних.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Департамент корпоративних рішень

    ;