Державний сектор

Мюнхенський аеропорт застосовує платформу Alteryx для планування та моделювання процесів

~ 3 хв

У минулому аеропорт використовував Excel для обліку даних, а на оновлення інформації і створення прогностичних моделей було потрібно не менше двох тижнів. Робота з Alteryx дала співробітникам можливість самим створювати динамічні моделі і планувати короткострокові та довгострокові цілі

Компанія

Аеропорт Мюнхена (Munich Airport, Німеччина) – один з найбільших аеропортів світу, з щорічним пасажиропотоком більше 39 мільйонів чоловік. Розміри аеропорту фактично дають право називати його «міні-містом», тут функціонує безліч ресторанів, магазинів, готелів, гаражі, поліклініка і церква. Всі ці елементи є точками даних, і команда стратегічного планування аеропорту зобов’язана враховувати їх в процесі прийняття рішень, створення стратегії розвитку.

Проблема

Департамент стратегічного розвитку Munich Airport використовував Excel для планування та моделювання процесів, всі дії виконувалися вручну, а на оновлення даних і прогностичних моделей витрачалося не менше двох тижнів. Команда департаменту повинна була вручну фіксувати, а потім обробляти в Excel всі типи даних, що надходять з будь-якої точки аеропорту (магазин, кафе, внутрішній офіс, паспортний контроль і т.д. і т.п.), і на їх підставі приймати рішення про розвиток в короткостроковій і довгостроковій перспективі (1, 5, 10 і 15 і більше років).

Рішення

Після того, як аеропорт Мюнхена почав використовувати платформу Alteryx, співробітники перестали застосовувати Excel і навчилися самостійно розробляти динамічні моделі з урахуванням короткострокових (до 1 року), середньострокових (до 5 років) і довгострокових цілей (10-15 років і більше). Ці моделі враховували основні параметри ринку, в тому числі кількість пасажирів, витрати на електроенергію та інші витрати, обсяг інвестицій і планування інфраструктури.

Платформа Alteryx використовується:

 • для формування статистичних моделей і звітності;
 • для переходу від повільної ручної обробки даних в електронних таблицях Excel до Alteryx Designer і Server (результат: швидке оновлення і інтеграція даних, маніпулювання моделями, планування і прогнозування продуктивності);
 • для інтегрування статистичних даних в робочі моделі;
 • для скорочення часу на обслуговування літака.

В цілому платформа допомогла створити чітке бачення того, як буде виглядати аеропорт до 2025 року. Було розроблено кілька ефективних моделей, в тому числі для швидкого розширення площі Терміналу 1. Платформа Alteryx використовується не тільки для довгострокового планування і розвитку, а й для визначення ефективності поточних бізнес-процесів (наприклад, для того, щоб дізнатися, наскільки парфумерія з Duty Free задовольняє потреби клієнтів).

Переваги використання Alteryx

 1. Alteryx дозволяє команді стратегічного департаменту швидко створювати моделі для кожного сегмента бізнесу і дає можливість включати в робочі процеси складні прогнозні статистичні дані та аналітичні параметри. Те, що раніше займало два тижні, тепер займає два дні.
 2. Параметри платформи дозволяють створювати макроси і динамічні моделі (з різними термінами), в яких використовується більше 50 параметрів одночасно.
 3. Час налаштування робочих процесів скоротився з 4 годин до 30 хвилин.
 4. Будь-які зміни у workflows виконуються на макрорівні (немає необхідності тестувати кожен процес заново після змін).
 5. Все workflows створюються без знань в області інформаційних технологій або big data. Alteryx використовується щодня для звітів і оперативних потреб аеропорту.

Компанія Everest є офіційним партнером Alteryx зі статусами Premier Partner, Value Added Resellers, Analytic Consultants в Україні. Звертайтесь до нас, якщо бажаєте купити Alteryx в Україні.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

  ;