Державний сектор

MeshPower вибирає кращі місця для розміщення сонячних батарей за допомогою Alteryx

~ 3 хв

Використовуючи можливості геопросторової аналітики в Alteryx, команда MeshPower легко і ефективно визначала найкраще місце для розташування кожної підстанції. Завдяки значному обсягу даних, компанія бачила існуюче покриття своїх електромереж. Таким чином, було визначено діапазон кожної мікромережі і всі об’єкти, потреби яких вона забезпечувала

Компанія

MeshPower – неурядова організація, що базується в Руанді, і представляє інтереси місцевих громад. У співпраці з Javelin Group і Alteryx For Good (підрозділ для академіків, студентів і некомерційних компаній) MeshPower виконала аналітичну задачу і визначила оптимальні місця для будівництва електричних мереж в регіоні. Аналітичний підхід дозволив компанії підвищити операційні можливості, а також збільшив прибуток і розширив існуючі можливості бізнесу.

Проблема

MeshPower виконує роль провідника між населенням Руанди і розвитком інфраструктури сонячних електростанцій в бідних регіонах, селах, а також місцевостях, де проживають біженці. В даний час тільки 51% домогосподарств в Руанді мають доступ до електрики, і менше 15% отримують електроенергію через автономні системи. До 2024 року планується забезпечити електрикою 100% об’єктів країни.

Встановлюючи сонячні батареї, які під’єднані до безпечного акумуляторного блоку в центрі села, сільські громади можуть живити електрикою житлові будинки, місцеві підприємства, школи, табори біженців і клініки, що в кінцевому підсумку сприяє поліпшенню економіки і умов проживання в регіоні.

Зараз у MeshPower 70 станцій по всій країні, і при плануванні створення наступних 70 компанія зіткнулася з проблемами при виборі місця розташування. MeshPower звернулася до організації Javelin Group, яка просуває ідеї цифрової трансформації, щоб відповісти на найважливіші питання:

  • яка кількість нових жителів прибула у локацію?
  • яку кількість нових домогосподарств організовано на обраній території?
  • скільки поблизу ключових об’єктів (шкіл, лікарень, таборів біженців і т.д.)?
  • які доходи і фінансові змінні?

Як і в інших своїх консультаційних проектах, компанія Javelin Group використовувала Alteryx для вирішення проблеми MeshPower і визначення найкращого порядку дій.

Результати застосування Alteryx

До Alteryx MeshPower використовувала несистемний підхід до вибору місця будівництва станцій і розташування сонячних панелей, вручну аналізувала Google-карти, щоб зрозуміти, які регіони найбільш густонаселені. Використовуючи можливості геопросторової аналітики у Alteryx, команда MeshPower легко і ефективно визначала найкраще місце для розташування кожної підстанції. Завдяки значному обсягу даних, компанія бачила існуюче покриття своїх електромереж. Таким чином, було визначено діапазон кожної мікромережі і всі об’єкти, потреби яких вона забезпечувала.

У Alteryx Designer було створено аналітичний додаток для швидкого аналізу місцевості і сортування точок на карті відповідно до потреб населення і інфраструктурних об’єктів. Результати тестів виводилися як файл PCXML, а також розміщувалися у базі даних. У звітах відображався передбачуваний діапазон електромережі, кількість підключених сел, домогосподарств.

У співпраці з Javelin Group і Alteryx for Good компанія MeshPower отримала оптимальне рішення для поліпшення якості життя населення Руанди. Також MeshPower підвищила валовий прибуток і посилила свій економічний вплив у країні.

Компанія Everest є офіційним партнером Alteryx зі статусами Premier Partner, Value Added Resellers, Analytic Consultants в Україні. Звертайтесь до нас, якщо бажаєте купити Alteryx в Україні.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

    ;