Державний сектор

Horus – пристрій для сліпих і слабозорих людей на базі графічних процесорів NVIDIA

~ 3 хв

Апарат, який виглядає, як навушники, використовує комп’ютерний зір з прискоренням на GPU, глибоке навчання і датчики для обробки, аналізу та опису зображень з двох камер. Гарнітура передає звук через кістки, а не через вухо, тому користувачі можуть чути навіть у галасливій обстановці

7hours-Nvidia
Фото: blogs.nvidia.com

Майже 300 мільйонів чоловік у світі мають слабкий зір. Кожен день вони вирішують складні побутові завдання, елементарні для людей з хорошим зором – перейти через дорогу, вибрати продукти у магазині, дістатися до потрібного місця в місті і т.д.

Компанія Horus Technology, яка отримала нагороду за соціальні інновації на Саміті розвиваються (Emerging Companies Summit), намагається зробити життя сліпих і слабозорих людей більш комфортним. Стартап розробляє переносний пристрій, який використовує штучний інтелект і графічні процесори для розуміння світу і допомоги людям з серйозними вадами зору.

Технологія, яка змінює життя

Використовуючи Horus, сліпа або слабозора людина може прочитати етикетку продукту або книгу, впізнати друга на вулиці, отримати допомогу у навігації по вулицях і подоланні перешкод. Користувачі також можуть налаштувати пристрій так, щоб він розпізнавав об’єкти, відповідні їх потребам. Саверіо Мурдже (Saverio Murgia), генеральний директор і співзасновник Horus, прийняв рішення створити компанію два роки тому після того, як зустрів на вулиці сліпої людини, який попросив допомоги у пошуку автобусної зупинки. Після довгого обговорення фахівець прийшов до висновку, що багато завдань, які легко виконувати людям, які бачать, важкі для тих, хто не має хорошого зору або сліпий. В ході розробок і тестів фокус досліджень змістився з машинного зору на технології зору для людей.

Пристрій Horus, який носять як навушники, використовує комп’ютерний зір з прискоренням на GPU, глибоке навчання і датчики для обробки, аналізу та опису зображень з двох камер. Гарнітура передає звук через кістки, а не через вухо, тому користувачі можуть чути навіть у галасливій обстановці. Це також робить Horus корисним для людей з порушеннями слуху. Акумулятор і графічний процесор знаходяться в коробці розміром з мобільний телефон. Без графічних процесів виконати таку роботу було б неможливо, підкреслюють розробники. Завдяки процесорам NVIDIA, Horus може обробляти дані у 48 разів швидше, ніж це було б можливо зі звичайними процесорами.

В даний час розробники Horus тестують пристрій і планують запустити його в кінці 2021 року в Італії і Великобританії, а в наступному році – в Європі і США. Очікувана вартість пристрою становить близько 1,5 тис. доларів.

Крім Horus на саміті були високо оцінені і інші стартапи:

  • Sensetime – розробники систем комп’ютерного зору і штучного інтелекту для спостереження, управління дорожнім рухом та безпілотних автомобілів.
  • Tempo Quest – програмне забезпечення як послуга для більш швидкого і точного прогнозу погоди.
  • OSSO VR – виробник недорогого хірургічного симулятора з використанням комерційного обладнання віртуальної реальності.
  • Magic Pony – розробники програми машинного і комп’ютерного зору для стиснення відео.
  • Intelligent Voice – технологія перетворення мови в текст і аналіз неструктурованих комунікацій для відповідності певним вимогам.
  • Realities.io – технологія подорожей у віртуальній реальності з високою точністю в місця на планеті, які вони, можливо, ніколи б не відвідали.
Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Департамент корпоративних рішень

    ;