Транспорт та логістика

Dubai Airports використовує Tableau для аналізу даних про продажі квитків і маршрутах польотів

~ 4 хв

Застосування Tableau допомогло компанії визначити нові потоки доходів, забезпечити безперебійну роботу аеропорту і максимально ефективно управляти наслідками COVID-19

Dubai International Airport

Дубайська аеропорти є найбільш завантаженими у світі з точки зору обсягу міжнародних пасажирів. Міжнародні аеропорти Дубая – DXB і DWC – щорічно обслуговують мільйони клієнтів. Забезпечення точності часового механізму польотів і операцій для пасажирів і авіакомпаній має вирішальне значення для успіху і зростання цього виду бізнесу. Застосування Tableau допомогло компанії визначити нові потоки прибутків, забезпечити безперебійну роботу аеропорту і максимально ефективно управляти наслідками COVID-19.

Яку роль дані і аналітика грають в аеропортах Дубая?

Сьогоднішні операції в аеропортах припускають спільну роботу безлічі різних систем і служб. Чим більш гармонійно вони це зроблять, тим краще буде загальне враження у клієнтів. Дані та аналітика грають важливу роль, допомагаючи зрозуміти і уточнити кожен аспект внутрішніх систем, від часу у черзі на реєстрацію і розташування магазинів до точності прибуття і відправлення літаків. Також аналітика допомагає компанії відстежувати розвиваються тенденції в галузі комерційної авіації і визначати нові маршрути або пункти призначення, які важливі клієнтам. Це автоматично розширює мережу і дозволяє запропонувати додаткові послуги.

З якими проблемами Дубайська аеропорти стикалися до застосування Tableau?

До Tableau у більшості процесів обробки даних не було потенціалу для автоматизації, це означало, що компанія витрачала значну кількість часу на повторення одних і тих же завдань кожен день, з місяця у місяць. Наприклад, щоб надати вищому керівництву останні дані про рух по всьому аеропорту, фахівцям довелося вручну вводити цю інформацію у Excel і готувати один і той самий звіт щотижня. Також іноді було складно виявити важливі дані, приховані у таблицях про рейси/трафік, а це означало, що потенційні можливості для поліпшення операцій ігнорувалися або пропускалися.

Як перехід на Tableau вирішив ці проблеми?

Більшість застарілих ручних процесів повністю автоматизовані, що дозволяє заощадити сотні людино-годин на місяць. Дані поміщаються у бази даних SQL-сервера, готуються в Alteryx, а потім підключаються безпосередньо до Tableau, де їх можна оновити одним натисканням кнопки. Після створення нової панелі моніторингу її не потрібно оновлювати або підтримувати вручну. Співробітники можуть отримати до неї доступ, коли захочуть, це дає їм можливість закривати свої потреби в аналітиці. Зараз в аеропорту працює 13 команд, що використовують Tableau таким чином, в тому числі з таких відділів: фінанси, планування потужностей, операції, інженерні послуги, планування інвестицій.

Акцент Tableau на візуальній аналітиці, особливо на мапуванні, значно спрощує перегляд ключових тенденцій і закономірностей в даних, таких як нові напрямки польоту, популярність яких швидко зростає. Наявність такого візуального сприйняття ринків спрощує розуміння складної аналітики. Tableau створений для максимально ефективного використання географічних даних, тому відразу можна зрозуміти, «де» і «чому». Готове для використання геокодування і багатофункціональні інтерактивні карти роблять геопросторовий аналіз доступним для всіх, і все це без використання спеціального програмного забезпечення.

Як Tableau використовується для залучення нових джерел доходу?

Основна мета команди з розвитку бізнесу – залучити у аеропорт нові авіакомпанії та нові види діяльності. Для цього необхідно розробити ефективну економічне обґрунтування, яке демонструє незадоволеність потреб пасажирів. Наприклад, були виявлені значні потоки пасажирів, які побічно летіли у Дубай через інші хаби. Це розуміння допомогло знайти і створити нові ринкові можливості для пасажирів, які раніше не обслуговувалися.

Раніше для пошуку цих ідей була потрібна величезна кількість обчислень, але тепер фахівці можуть досліджувати дані за допомогою автоматизованої панелі управління Tableau, у якій щомісяця оновлюється інформація про квитки з бази даних Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA). Фахівці вивчають дані глобальної теплової карти, щоб побачити останні тенденції.

Як Tableau допомагає поліпшити повсякденні бізнес-операції?

Аеропорти Дубая працюють 24 години на добу, сім днів на тиждень, в той час як у багатьох інших є певні періоди офлайн або комендантська година. Таким чином, планування тут має виконуватися безперебійно і цілодобово. Одна з найбільших загроз для цього – погана погода. На щастя, можна використовувати Tableau, щоб пом’якшити цей ефект. Коли відділ метеорології випускає метеорологічне попередження, експерти аналізують розклад на відповідний період і визначають авіакомпанії, що виконують кілька рейсів в/з одного і того ж пункту призначення у цьому вікні. Потім проводиться робота з цими авіакомпаніями, щоб заздалегідь перенести або скасувати рейси, отже, мінімізувати вплив збоїв, зберігаючи при цьому стандарти зв’язку і обслуговування клієнтів.

Як використовується аналітика для вирішення проблем галузі, викликаних COVID-19?

2020 рік був складним для авіаційної галузі, особливо сильно постраждала сфера туризму. Аеропорти Дубая зосередилися на максимально ефективному управлінні витратами, щоб скоротити операційні витрати. Tableau допомагає експертам стежити за відновленням ринку і мати уявлення про ключові рішення, що стосуються відновлення роботи у колишніх масштабах.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Департамент корпоративних рішень

    ;