Транспорт та логістика

Copa Airlines: Alteryx для підвищення ефективності робочих показників і аналізу даних

~ 3 хв

Фахівці автоматизували і оптимізували аналіз звітів, значно скоротили кількість помилок при формуванні тарифів і здійснили прогнозування рейсів, квитки на які продавалися швидше.

Copa Airlines-Alteryx

Компанія Copa Airlines – національний перевізник з Панами – використовувала Alteryx для забезпечення високої ефективності ключових бізнес-напрямків, таких як ціноутворення, управління доходами і централізоване управління резервуванням. Фахівці автоматизували і оптимізували аналіз звітів, значно скоротили кількість помилок при формуванні тарифів і здійснили прогнозування рейсів, квитки на які продавалися швидше. Авіаперевізник продемонстрував високий ріст продуктивності, скорочення процесів ручної праці, а також підвищив гнучкість процесу прийняття рішень.

Аналіз даних

Copa Airlines виконує рейси у 80 міст на території Північної, Центральної та Південної Америки, а також на Карибських островах. До 2014 року співробітники компанії вручну завантажували сотні файлів і працювали з ними у Excel. Аналітична платформа Alteryx повністю змінила культуру обробки даних. Одна з глобальних проблем полягала у швидкому створенні звітів без шкоди для точності. Завдання аналітиків полягало у тому, щоб аналізувати поведінку клієнтів і прогнозувати майбутній попит на замовлення для прийняття важливих рішень. Для того, щоб контролювати доступність кожного рейсу, аналітику з управління прибутками були потрібні свіжі дані до 8 ранку, для цього команда фахівців щоранку мала проаналізувати 115 млн. рядків даних.

Автоматизація ціноутворення

Команда Copa Airlines з ціноутворення та управління доходами відповідає за розробку стратегії і реєстрацію тарифів на ринках по всьому світу. До Alteryx цей процес був тривалим, оскільки кожному аналітику доводилося використовувати різні правила і стратегії по відношенню до декількох файлів Excel для кожного ринку, за який він відповідав. Крім того, потрібно було переконатися, що при оформленні тарифів не було допущено помилок.

Залежно від ринку, компанії іноді доводиться знижувати ціни, щоб конкурувати, але деколи вона стягує надбавку. У зв’язку з цим виникла необхідність у додатку, який міг би аналізувати дані про тарифи конкурентів і застосовувати стратегії ціноутворення, щоб швидше і надійніше встановлювати тарифи, уникаючи помилок.

Прогнозування рейсів, квитки на які швидко розпродаються

Фахівці Copa Airlines встановили, що квитки на деякі рейси розпродаються дуже швидко (отже, компанія не встигала поставити більш високу ціну на квитки у піковий сезон). Потрібно було встановити, на які рейси квитки можуть бути розпродані швидше за все. Для вирішення проблеми встановили кількість бронювань по роках. Фахівці використовували дані про польоти, які фактично відбулися, дані про спочатку заброньовані місця, дані про зарезервовані рейси і дані про попит на квитки на кожен рейс. Для агрегування даних використовували всього один інструмент Alteryx – Multi Formula. Який можна постійно вивчати і покращувати.

Alteryx не тільки допоміг Copa Airlines зафіксувати упущену вигоду, а й зробив революцію у способах обробки даних. Переваги Alteryx були настільки величезні, що після того, як його почала використовувати команда аналітиків, на нього перейшли і інші відділи. Обсяг даних компанії не був проблемою для Alteryx. Дані розміщувалися на Alteryx Server, і для обробки понад 300 мільйонів рядків майбутніх рейсів було потрібно всього 90 хвилин. До моменту приходу аналітиків на роботу, в електронній пошті їх вже чекав лист із зазначенням, які рейси будуть розпродані.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

    ;