Рітейл та eCommerce

Alteryx: рішення проблем великого бізнесу

~ 2 хв

Тютюновий гігант British American Tobacco потребував реформації підходу до роботи з даними. Традиційними методами IT ця проблема вирішувалася б складно і довго, тому була знайдена ефективна альтернатива – платформа Alteryx. Вона розширила можливості аналітики в рамках всієї організації: кожен співробітник почав використовувати аналітичні активи і працювати над ними самостійно або в команді з іншими фахівцями

Прихована проблема будь-якого бізнесу

Компанія-лідер, яка неефективно використовує дані? British American Tobacco (BAT), що займає 17% світового тютюнового ринку, через роки успішної діяльності зіткнулася саме з такою проблемою.

Через різноманіття товарних позицій залученість споживачів знизилася, а величезна кількість даних, яку аналітики досліджували для складання звітів, надходила з різних джерел, і потребувала постійного впорядкування і якісної обробки.

Були поставлені наступні завдання:

  • зрозуміти, які товари найбільш затребувані;
  • оптимізувати кількість товарних позицій на різних ринках;
  • знайти максимально ефективний спосіб прийняття рішень.

Рішення

Основна маса даних ВАТ перебувала в системі SAP, для внесення змін до якої потрібні місяці роботи, тому було прийнято рішення використовувати аналітичну платформу Alteryx.

Всього за 6 тижнів використання Alteryx у співробітників сформувалося чітке розуміння даних, кожен фахівець навчився створювати і зберігати на сервері власні workflows (схеми вирішення конкретного бізнес-завдання). Всі дані стали «прозорими»: з ними можна було працювати як поодинці, так і командою (готові workflows бачили співробітники інших відділів і також могли їх застосувати). Платформа дала можливість фахівцям аналізувати і впорядковувати дані з будь-яких джерел, а для роботи в простому інтерфейсі не було потрібно технічних навичок або знання програмування.

Результати

За перший рік використання рішення Alteryx ВАТ заощадила 7 млн. фунтів стерлінгів. За 3 роки співпраці компанія BAT переконалася в ефективності роботи платформи, запустила власну робочу програму під назвою «Звітність та аналітика даних» (Data Reporting and Analytics) і включила рішення Alteryx в робочу стратегію. Крім того, Alteryx використовується для перевірки аналітичних концепцій та привернення уваги керівництва до нових робочих інструментів.

Переваги застосування Alteryx

  • до використання Alteryx співробітники BAT витрачали більше 60% часу на завантаження і очищення даних, але в даний час більшість процесів у компанії автоматизовано;
  • трансформація і підготовка аналітичних даних відбувається в інтуїтивно зрозумілому інтерфейсі, і для цього не потрібні програмісти – співробітники компанії самі можуть підготувати складний аналітичний звіт (у кілька разів швидше, ніж до використання Alteryx);
  • завдяки Alteryx компанія добилася такої ефективності внутрішніх процесів, якої ніколи б не досягла за допомогою звичних інструментів візуалізації і зберігання даних;
  • у співробітників з’явилося бачення того, як правильна робота з даними працює на компанію, приносячи швидкий результат і підвищуючи прибуток.

Компанія Everest є офіційним партнером Alteryx зі статусами Premier Partner, Value Added Resellers, Analytic Consultants в Україні. Звертайтесь до нас, якщо бажаєте купити Alteryx в Україні.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

    ;