Банки

AI і ML від Dataiku в банківській справі для безпеки і ефективного управління даними

~ 2 хв

Рішення допомагає поліпшити процес виявлення шахрайства та демократизувати використання інформації в усій організації

Суть проблеми

Будучи одним з найбільших міжнародних банків, BGL BNP Paribas поставив завдання забезпечення максимальної безпеки даних і попередження шахрайських дій, які несуть загрозу конфіденційності будь-якій інформації, пов’язаній зі структурою і клієнтами.

Для вирішення зазначених проблем BGL BNP Paribas раніше вже вдавався до використання певної моделі ML для розширеного виявлення шахрайства. Але система мала обмеження в роботі з-за відсутності можливості захищеного доступу до ресурсів даних всіх працівників банку (були задіяні тільки групи з безпеки). Завдання ж полягало в тому, щоб поточні та архівні дані кожного підрозділу і філії BGL BNP Paribas були доступні всім співробітникам в рамках єдиної керованої системи відповідно до політики конфіденційності організації.

Що пропонує Dataiku?

Dataiku розробила методи ML, які використовуються для аналізу необроблених даних (давні транзакції при здійсненні певних проплат і покупок, міжнародні перекази коштів, географічне розташування клієнтів, стенограми телефонних розмов і листування з клієнтами, архіви здійснених угод та реалізованих угод, контент в соціальних мережах і т.д.) в різних форматах, спрямованих на побудову прогнозних моделей даних.

Програмне забезпечення, пропоноване компанією, допомагає замовнику аналізувати і знаходити потрібні взаємозв’язки у вихідних даних з великою кількістю інформації, і на її основі коректувати поточні і прогнозувати майбутні операції, а також своєчасно виявляти можливість здійснення шахрайських дій. Подібне рішення забезпечує безпеку даних, сприяє підвищенню ефективності бізнес-процесів і зниженню експлуатаційних витрат.

Як BGL BNP Paribas використовує Dataiku?

За допомогою панелі інтелектуальних інструментів Dataiku менеджери з маркетингу в банку або внутрішня група з виявлення шахрайства отримують доступ до прогнозуючої аналітичної інформації з системи моніторингу на базі ML. У неї співробітники вносять свої примітки про ймовірність загрози несанкціонованих дій при здійсненні тієї чи іншої операції. Система збирає і аналізує інформацію, що надходить, архівну та необроблену раннє інформацію про клієнтів, транзакції і банківські операції, після чого відфільтровує дані і формує свої рекомендації щодо конкретної ситуації. Дані добре організовані і відображаються в форматі електронних таблиць для зручності застосування в рамках єдиної платформи.

Коли користувач входить в систему, він може завантажувати або інтегрувати дані, які йому необхідні, а штучний інтелект їх аналізує і систематизує для формування прогнозу або необхідного рішення.

На реалізацію проекту Dataiku знадобилося вісім тижнів. У ньому брали участь фахівці, що займаються аналізом даних, спецвідділ по виявленню шахрайських дій, аналітики даних з BGL BNP Paribas і група вчених з Dataiku. За фактом впровадження рішення і його повноцінного використання банк отримав передові варіанти застосування AI в рамках роботи з даними.

Звертайтеся до нас, щоб впровадити таке рішення в своїй компанії
Артем Голоскевич
директор по Data&AI стратегії

    ;