Розумне місто

Британсько-ізраїльська компанія Colu випустила «єдину цифрову валюту» City Currency

Британсько-ізраїльська компанія Colu, що спеціалізується на платіжних технологіях, представила свій винахід – «загальноміську цифрову валюту» City Currency. За задумом розробників, нові універсальні електронні гроші виступлять в ролі мотиваційного бонусу і винагороди для жителів смарт-міст.

На тестування валюти вже подали заявки такі міста, як Белфаст, Мілан, Порту-Алегрі, Мілан, Аддіс-Абеба, Тель-Авів-Яффо і Кейптаун. Компанія-розробник цифрових грошей Colu провела в квітні 2019 року семінар, присвячений питанням застосування валюти City Currency. Раніше технологічна компанія кинула виклик членам 100 Resilient Cities Network (100RC), надавши їм можливість використовувати міську валюту.

Схема роботи City Currency

Валюта переводиться через платіжний додаток Colu в рамках загальноміської схеми винагороди. Вона автоматично додається в електронний гаманець компанії, яка задовольняє будь-яку актуальну потребу міста. Віртуальні гроші розподіляються міською владою і партнерами компаній так, щоб одержувачі могли витратити їх в будь-якому районі міста.

За заявою Colu, такий принцип обміну дозволяє залучати мешканців міст, місцеві підприємства та соціальні організації у повсякденні процеси. Позитивне соціальне відношення зумовлює збільшення витрат на потреби місцевих компаній, підтримку здорового способу життя серед населення, сортування і переробку відходів, громадянську і соціальну активність і багато іншого. У «розумних» містах сферами, які вимагають розвитку, є екологічна безпека, мобільність, озеленення і благоустрій кварталів.

У Тель-Авіві, наприклад, вже приймають платежі через додаток Colu. Тель-Авів – одне з двох міст в Ізраїлі, де в кафе, ресторанах, на промислових підприємствах можна розплачуватися універсальної міської валютою. Зараз додаток дозволяє здійснювати транзакції по 2 тисячам місцевих підприємств, щомісячна кількість транзакцій доходить до 300 тисяч.

Застосовують City Currency і в Белфасті. Грейнія Лонг (Grainia Long), комісар белфастської міської ради, повідомила про те, що впровадження подібної віртуальної валюти допоможе місцевій владі вирішити актуальні проблеми. Наприклад, молодих підприємців таким чином можна стимулювати до розвитку малого бізнесу у Белфасті. Крім того, отримання бонусів стимулювало б молодь відмовлятися від бензинових автомобілів і користуватися екологічно чистими видами транспорту. Згодом подібна мотивація поступово стала б стійким інструментом формування сильної міської екосистеми.

Представники всіх міст, які брали участь в семінарі – Белфаста, Порту-Алегрі, Мілана, Аддіс-Абеби, Кейптауна і Тель-Авів-Яффо – пройшли процес подачі заявок, в ході якого спеціальна комісія розглянула потенційні і реальні проблеми, з якими стикається кожне місто. Генеральний директор Colu Амос Мейра (Amos Meiri) заявив, що у системі смарт-сіті міська валюта є одним з найбільш ефективних і перспективних важелів розвитку.