АІ в бізнесі

Британські компанії використовують AI для обліку продуктивності персоналу

Бизнес, ИИ, Работа и карьера

Понад 130 тисяч співробітників компаній різних галузей у Великій Британії та за кордоном ведуть свою професійну діяльність «під наглядом» інтелектуальної програми Isaak – вона діє по системі оцінки персоналу, допомагаючи HR-фахівцям і співробітникам ефективніше виконувати свої робочі обов’язки.
Isaak була розроблена лондонською компанією Status Today, вона являє собою найбільш актуальний приклад використання алгоритмів машинного навчання і технології штучного інтелекту для управління персоналом. Попередні оцінки показують, що система ефективно аналізує рівень старанності співробітника, показуючи, чи справляється він зі своїми обов’язками та чи потрібна йому допомога старших фахівців для більш ефективної діяльності.

Як працює Isaak?

  1. Відстежує ефективність співробітника на робочому місці.
    Аналітичний режим дозволяє керівництву дізнатися, яку кількість часу фахівець проводить безпосередньо за роботою, без відволікання на спілкування з колегами.
  2. Розпізнає швидкість комунікації.
    Сканування внутрішніх професійних взаємин у компанії досягається завдяки організаційному доповненню Isaak – Analaysis. За швидкістю взаємодії нейронна мережа розуміє, який співробітник добре мотивований, а який знаходиться на межі професійного вигорання: система фіксує швидкість відповіді на електронні листи і швидкість інших процесів комунікації.
  3. Аналізує якість взаємодії з клієнтами.
    Isaak зміцнює «здорові» відносини компанії і клієнтів. Наприклад, веде облік діяльності найбільш успішних менеджерів з продажу, підраховує кількість закритих угод, пропущених пропозицій і т.д.

В даний час послугами Isaak користуються п’ять британських юридичних фірм, навчальна компанія Smarter Not Harder і лондонське агентство нерухомості JBrown. З метою тестування можливостей платформи, протягом короткого періоду Isaak використовувала страхова компанія Hiscox та ІТ-компанія Cisco. Співробітники компаній не мають права переглядати дані системи: вся інформація контролюється роботодавцем.

Нейронна мережа вже зібрала дані про 1 мільярд операцій всередині фірм, і зараз вона вчиться визначати для кожного співробітника оптимальне робоче навантаження і навіть вибудовувати графік, виходячи з отриманих даних. Достовірно відомо, що співробітники деяких компаній, які використовують Isaak, проводять близько трьох годин в день, займаючись справами, безпосередньо не пов’язаними з роботою, причому, більшість з них затягують терміни виконання важливих проектів.

Royal Society of Arts (RSA, Королівське товариство мистецтв) прогнозує, що з часом, по мірі популяризації моделі економіки, заснованої на ефективності праці, на кращі посади зможуть претендувати тільки співробітники з найвищими показниками старанності і продуктивності. А ось фахівці з низькою загальною оцінкою робочих якостей будуть виконувати менш значущі, і відповідно, більш низькооплачувані завдання.

Виконавчий директор Status Today Анкур Моді (Ankur Modi) підкреслив, що система націлена на проведення аналізу ефективності та повинна використовуватися для допомоги співробітникам, стимуляції професіоналізму HR-менеджерів і усунення суб’єктивності керівного складу, і не передбачає дискримінації прав персоналу.