Розумне місто

Британці не хочуть відмовлятися від бензинових автомобілів заради навколишнього середовища: опитування Ito World

Аналітики компанії Ito World провели опитування, яке показало, що «турбота про безпеку навколишнього середовища» є найменш популярним аргументом для відмови від бензинових автомобілів у Великобританії. У 44% випадків на питання «що спонукало б вас відмовитися від автомобіля і перейти на альтернативний транспорт?» Опитані відповідали «нічого». Ще 18% респондентів хочуть поліпшень умов проїзду в громадському транспорті, і лише 5% виступають за облаштування велосипедних маршрутів і загальне підвищення мобільності на міських дорогах.

Турбота про навколишнє середовище – найменш популярна причина для переходу з приватного автомобіля на альтернативні види транспорту. Такими є результати опитування, проведеного серед жителів Великобританії компанією Ito World. Місією цієї організації є вирішення транспортних проблем по всьому світу, надання даних в реальному часі для планувальників подорожей і підтримка діяльності платформи для транзитних служб і операторів.

Вся інформація, отримана в ході опитування, увійшла в офіційний документ Kicking the UK’s car habit, в якому піднімається проблема токсичних звичок автомобілістів у Великобританії. Зараз найбільш актуальним для місцевої влади є питання: що необхідно водіям для розвитку чистої і простої транспортної екосистеми?

У 2018 році ООН попередила, що у Великобританії є 12 років для запобігання екологічній катастрофі. Практично всі міста країни вже зараз мають змінений клімат і частина цих змін необоротна. Особливо страждає британська столиця, Лондон. До 2025 року місцева влада має намір сформувати на території Лондона зону з нульовим рівнем викидів, а в’їзд в центр міста зробити платним абсолютно для всіх видів транспорту.

У 2019 була опублікована британська стратегія чистого повітря (The UK Clean Air Strategy). У документі викладена стратегія проектів, які призведуть до скорочення викидів шкідливих речовин. Першим кроком стала заборона на перебування бензинових автомобілів, що працюють на холостому ході, поблизу лікарень та шкіл. І хоча учасники дорожнього руху не хочуть відмовлятися від своїх автомобілів, альтернативи такому рішенню не існує, попереджає Ito World.
Розвиток транспортних систем і проведена революція мобільності призвели до появи постачальників, які пропонують транспортні засоби за вигідною вартостю і сформували «мобільність як послугу» (MaaS).

В даний час MaaS широко поширена у «розумних» містах: з її допомогою оптимізується пересування людей по місту, здійснюється доставка товарів, у більшості населення з’являється доступ до альтернативних видів транспорту (електроскутери, електрокари). Недавній експеримент, проведений компанією Transport for Greater Manchester (TfGM), в рамках якого британці 6 місяців користувалися велосипедами, скутерами, самокатами або громадським транспортом, виявився досить ефективним. 26% учасників по завершенні дослідження були готові відразу ж перейти від використання особистих авто до громадського транспорту, а 21% почали використовувати велосипеди або добиратися до роботи пішки.

На думку аналітиків, впровадження MaaS в інфраструктуру сучасних міст – одна з найбільших проблем 21 століття. Розвинути в людях усвідомлення екологічних проблем і бажання їх усунути можна тільки з часом, підкреслив генеральний директор Ito World Йохан Херрлін (Johan Herrlin).