Без категорії

BrainCo представила технологію виявлення і трансляції мозкових сигналів – «розумну» пов’язку Focus

Фото: brainco.tech

Американська компанія BrainCo (Сомервіль, Массачусетс) створила унікальний пристрій Focus, поліпшує когнітивні параметри людини – пам’ять, увагу і мислення. Завдяки «розумному» обручу, оснащеному системою штучного інтелекту і сучасними датчиками IoT, людина підвищує здатність до сприйняття нової інформації, рівень концентрації та швидкість аналітичних процесів.

Генеральний директор BrainCo Хан Біченг (Han Bicheng) стверджує, що розроблена його командою технологія «читання думок» переверне всі існуючі уявлення людей про можливості мозку. Технологія не тільки покращує когнітивні здібності, але і дозволяє управляти роботизованими пристроями на відстані, силою уявного імпульсу.

Незважаючи на масштаби розробки, в соціальних мережах фотографія школярів з обручами Focus на голові викликала бурю емоцій. Справа в тому, що Focus передає сигнали нейронів мозку на зовнішній пристрій: так вчителі відстежують, наскільки сфокусовані діти під час занять. Відомо, що в Китаї діє система розпізнавання осіб на базі штучного інтелекту, і деякі інтернет-видання дотримуються думки, що носіння обручів Focus негуманно і порушує права людини.

Біченг, навпаки, стверджує, що ідея використання технології трансляції нейронних імпульсів мозку тільки як інструмента спостереження, є хибною і абсурдною. Розробник підкреслює, що будь-яка нова популярна технологія завжди породжує суперечності в суспільстві. Але справжня цінність «розумного» обруча в тому, що він покращує ефективність оцінювання учнів і допомагає їм сконцентруватися на завданнях. Клінічні випробування обруча Focus проводилися в багатьох країнах світу, в дослідженні взяли участь кілька тисяч учнів та студентів.

Ще один приклад використання сучасних технологій для підвищення успішності учнів – «розумні» камери в школах провінції Гуйчжоу. Вони відстежують перебування дітей і запобігають втечі з уроку без дозволу вчителя. На відміну від звичайної функції відстеження, BrainCo пропонує технологію, яка покращує успішність і загальний рівень інтелектуального розвитку дитини.

Як працює обруч Focus

Пристрій функціонує на основі електроенцефалографічних (ЕЕГ) давачів. Вони виявляють сигнали мозку (нейронні імпульси) і викликають автоматичне розгортання складного алгоритму ШІ, який перетворює сигнал і показує, наскільки людина в даний момент сконцентрована. За словами Хана Біченга, багато дітей страждають від відсутності концентрації і безліч годин навчання не підвищують їх інтелектуальний рівень. Щоб добре вчитися, потрібно поєднувати три елементи, підкреслює розробник, це час, освітній контент і ефективність. Різниця між молодшими і старшими учнями, по суті, тільки в тому, що старші вже навчилися управляти увагою і концентруватися на процесі навчання. Застосування обруча Focus дозволяє як відстежити активність мозку, так і запустити «зворотний процес» – розвинути концентрацію, увагу і пам’ять, поліпшити навички мислення.

Зараз обруч Focus можна купити в Китаї за ціною від 3499 до 4299 юанів (519 доларів США). Пристрій користується великою популярністю і безліч покупців відгукуються про нього як про «дуже корисний» гаджет. Розробник BrainCo відомий також як виробник роботизованих рук (протезів), а також як творець ігрової лабораторії, в якій проводиться вивчення поведінки дітей з розладами аутистичного спектру. Компанія також активно працює над усуненням актуальної проблеми сучасності – старечого недоумства. У спортивній галузі BrainCo є партнером збірної США з важкої атлетики та допомагає спортсменам тренувати розумові здібності для підвищення рівня концентрації на грі.