БОРТОВА ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА “HERMES-C2”

ПЕРЕДУМОВИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ

Нагальна потреба військових частин (підрозділів, екіпажів) Збройних Сил України в інформаційній підтримці при веденні бойових дій на сході нашої країни є однією з головних причин розробки фахівцями ТОВ “ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД” бортової інформаційної системи “Hermes-C2”, використовуючи при цьому узагальнений досвід створення та застосування автоматизованих систем тактичних підрозділів збройних сил провідних країн світу в локальних конфліктах останнього десятиріччя.

ПРИЗНАЧЕННЯ

БІС “Hermes-C2” є автоматизованою системою обробки інформації, що призначена для інформаційної підтримки екіпажу бойової машини (БТР, танка, КШМ тощо) та відповідних посадових осіб органів управління тактичного рівня при виконанні завдань за призначенням з метою підвищення ефективності управління бойовою машиною (групою, підрозділом тощо).

Зазначена система є універсальною та вільно масштабованою, і може встановлюватися на різноманітні шасі (БТР, танк, КШМ тощо).

ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ

В БІС “Hermes-C2” передбачена окрема система резервного живлення, що розподіляється на кожен пристрій, а також захист від ЕМІ та сплесків напруги.

При розробці системи використовувались виключно компоненти з вимогами до режимів жорсткої експлуатації, що дозволяє забезпечити безперебійну роботу цієї системи в складних умовах бойових дій.

Спеціально спроектований спрощений інтерфейс дозволяє екіпажу бойової машини користуватись системою під час ведення бою, не відволікаючись від виконання основної бойової задачі.

ЗАГАЛЬНА СХЕМА БОРТОВОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ "HERMES-C2" НА БАЗІ ТАНКА:

  1. Навігаційний модуль
  2. Оглядова камера
  3. Термінал відображення обстановки та управління
  4. Комутатор
  5. Термінал відображення обстановки та управління
  6. Радіостанція Aselsan
  7. Місце командира
  8. Центральний обчислювальний модуль
  9. Камера заднього виду
  10. Комутатор

Основу БІС “Hermes-C2” складає центральний обчислювальний модуль, що забезпечує формування інформаційної картини, синхронізацію та обмін даними через штатні засоби зв’язку.

Архітектура та обчислювальні можливості дозволяють проводити розвиток (нарощування, удосконалення) системи для виведення її на принципово новий рівень. Наприклад, в перспективній розробці знаходяться система автоматичного візуального розпізнавання цілей з кругової камери огляду та система акустичного контролю. Ці та інші системи зможуть суттєво підняти показники ефективності застосування бронетехніки, а модернізація даної системи у більшості випадків буде вирішуватися заміною (удосконаленням) програмного забезпечення цієї системи.

Між елементами БІС “Hermes-C2” використовується уніфікований інтерфейс обміну даними стандарту Ethernet, що дозволяє з легкістю приєднувати до цієї системи нові модулі.

Складові частини системи відповідають вимогам щодо масогабаритних показників, враховуючи антропометричні показники людини-оператора.

СТАН СТВОРЕННЯ

Наразі, проводяться тестування основних елементів дослідного зразка. Завершується доопрацювання модуля камер та навігації, а також модуля інтеграції з бортовою системою. Разом із тим, проводяться роботи щодо відпрацювання технічної документації на дослідний зразок.

Косар Олександр
Головний конструктор. Начальник ПКТБ
+