Розумне місто

Big Data та їх роль у цифровізації

Big Data и их роль в цифровизации

Посольство США в місті Ханья провело конференцію про мобілізацію великих даних і про те, як влада може управляти ризиками цифровізації. Спікер заходу Даніель Кастро (Daniel Castro), віце-президент Фонду інформаційних технологій і інновацій (ITIF) і директор Центру інновацій даних заявив, що за останні 10 років світ перейшов до економіки, яка заснована на великих даних. Зараз ключовими економічними інструментами є мобільні додатки, технології аналізу великих даних і соціальні мережі, – підкреслив Кастро.

Світ рухається до так званої алгоритмічної економіки, цей процес прискорюють сучасні технології, такі як штучний інтелект, блокчейн, Інтернет речей. На новому витку розвитку економіка залежна від великих даних і інновацій на їх основі. Застосування big data підвищує продуктивність, громадську безпеку, екологічну стійкість країн, а також дозволяє по-новому підійти до питань охорони здоров’я та забезпечити ефективне управління на будь-якому рівні – від компанії до держави.

Незважаючи на всі переваги цифрової трансформації існують різні думки щодо великих даних. Наприклад, не всі великі компанії хочуть, щоб інформація про їх внутрішні процеси була в загальному доступі, вони дотримуються принципу нерозголошення інформації, тим самим гальмуючи застосування big data в бізнес-середовищі. На думку Даніеля Кастро, є кілька ефективних способів допомогти урядам країн і компаніям управляти ризиками, пов’язаними з цифровизацією, без перешкоди інноваціям.

Аналітик переконаний, що організації самі повинна нести відповідальність за керування даними, а також за процес їх зберігання, обробки та аналізу. По-друге, незважаючи на те, що в кожній країні існують закони про конфіденційність, потрібно мати робочий механізм, що забезпечує можливість доступу до інформації. Це необхідно для своєчасного реагування на загрози національній безпеці і діяльність хакерів. При такому підході правоохоронні органи зможуть відреагувати на інцидент своєчасно. По-третє, кожна країна зобов’язана нести відповідальність за блокування потоку нелегальної інформації, наприклад, неліцензійних фільмів, музики, а також матеріалів, які є протизаконними або такими, що порушують права і свободи людей будь-яких національностей. Нарешті, кожен учасник світового економічного співтовариства зобов’язаний подбати про шифрування важливих даних і усунення вразливостей в системах безпеки.