АІ в бізнесі

Безпілотники XAG дезінфікують поля від коронавірусу

Коронавірус, що став причиною захворювання ссавців, птахів, а тепер і людей, вже забрав життя понад 300 китайців. У момент, коли число загиблих перевищило 360 осіб, уряд країни розширив зону карантину в Ухані – епіцентрі коронавірусу. До теперішнього часу випадки захворювання вірусом зафіксовані в 20 країнах світу, це стало причиною для занепокоєння експертів в області охорони здоров’я. Китайський уряд не самотній в боротьбі з поширенням смертельного вірусу. Дослідницькі організації світу об’єднують зусилля щодо запобігання епідемії.

Китайський технологічний сільськогосподарський стартап XAG створив фонд для боротьби з коронавірусом зі стартовим інвестуванням в розмірі 5 млн. юанів. Фонд займається спонсорством дезінфекції, проведеної безпілотниками на територіях Китаю, які найбільш сильно постраждали від епідемії. XAG, раніше звана як XAIRCRAFT, є провідною світовою компанією з розробки сільськогосподарських технологій в області безпілотних авіаційних систем (UAS) і відома практичним досвідом роботи в інноваційних польових додатках. Компанія володіє 42 тисячами сільськогосподарських безпілотних літальних апаратів. До теперішнього часу XAG надала послуги з точного захисту врожаю 6,37 млн. фермерів (охоплення угідь складає 20 млн. га).

Щоб розширити можливості фермерів наступного покоління, XAG займається створенням цифрової сільськогосподарської інфраструктури, розробкою точного сільськогосподарського обладнання (роботи, дрони, пристрої штучного інтелекту і IoT, «розумні» агросистеми). В рамках фонду боротьби з коронавірусом дрони розпилюють аерозольні дезінфікуючі засоби, які стримують поширення вірусу, особливо в сільських районах зі слабкими системами охорони здоров’я та поганими санітарними умовами. Місія дронів націлена на густонаселені відкриті громадські місця і на території з підтвердженими або передбачуваними випадками коронавірусу. Дрони виконують очистку і дезінфекцію медичних транспортних засобів, які пересуваються постраждалими районами.

Під час загальнонаціональної операції з дезінфекції компанія XAG покриє витрати на запчастини і технічне обслуговування для власників транспортних засобів, які добровільно виявили бажання допомогти. Для спецоперації вже затверджені стандарти роботи і суворі кваліфікаційні вимоги.

Дезінфекція буде здійснюватися з дозволу Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC) і відповідних державних органів. Згідно з новою пропозицією щодо лікування коронавирусу, опублікованому Національною комісією охорони здоров’я Китаю, вірус передається переважно повітряно-крапельним шляхом, але також може поширюватися при дотику до заражених поверхонь або фомітів (шкіра, волосся, постіль).

Сільськогосподарський безпілотник, будучи керованим і автономним, є максимально ефективною альтернативою для точного розпилювання дезінфікуючих засобів у громадських місцях. У порівнянні з традиційними методами дезінфекції, що проводяться вручну або за допомогою спецтранспорту, безпілотники здатні охопити набагато ширшу область. Вони допомагають поліпшити рівень суспільної гігієни і знижують ризик передачі вірусу через контакт з поверхнею. У китайській провінції Шаньдун група безпілотників XAG продезінфікувала понад 300 тисяч кв.м. за 4 години.