Розумне місто

Безпілотники в «розумних» містах Індії: огляд від Observer Research

Беспилотники в «умных» городах Индии: обзор от Observer Research

Індійський фонд Observer Research провів масштабний аналіз використання безпілотних літальних апаратів в Індії. Директорат цивільної авіації (DGCA) повідомив, що має намір почати використовувати дрони як повітряні міні-таксі. Це рішення стало результатом тривалої кампанії на користь застосування безпілотних літальних апаратів (UAV). У ній взяли участь виробники та постачальники послуг, галузеві підприємства і приватні фірми. Однак поки що система «єдиного вікна» в Індії не діє.

Вперше дрони в Індії як вид техніки з’явилися ще 20 років тому. Зараз розгортання технології безпілотників в цивільному і комерційному секторі країни тільки починається. «Розумні» міста представляють ідеальну лабораторію для тестування дронів, і зараз Observer Research виділяє близько 100 населених пунктів, в яких активно розвивається дана технологія.

Завдяки тому, що сенсорні пристрої стають все менші і менші, а технологія 3D-друку і вартість проектування і розробки різко знизилася, DGCA розпоряджається безпілотниками з технологією SAR і LIDAR. Їх застосовують в сільському господарстві, при плануванні будівництва в містах і селах, а також для пошуково-рятувальних робіт, моніторингу врожаю, запилення і обприскування рослин, аерофотозйомки.

Наприклад, компанія Terra Drone India відзняла вже 4200 кв. км для відділу водних ресурсів MKVDC (Корпорації розвитку Махараштри і Долини Крішни). Завдяки дронам компанія оновлює свої поливні карти в два рази швидше, ніж при традиційній зйомці фотокамерами з гелікоптерів. Вартість зйомки безпілотником обходиться дешевше, а обстеження земельних ділянок, яке займає у геодезистів тижні або навіть місяці, виконується менше, ніж за годину. Дрон здатний передавати інформацію в реальному часі – це має критичну важливість для безпеки смарт-міст, пошукових або рятувальних операцій, громадських заворушень. Безпілотники допомагають поліції під час масових подій. Крім іншого, індійська влада застосовує безпілотні літальні апарати для відстеження незаконних вироблень корисних копалин. А у Китаї, наприклад, зовсім недавно дрони почали застосовувати в якості протипожежного обладнання (як системи стеження охоплення пожеж), але поки лише на експериментальній основі.

За даними CISCO і ООН, до 2050 року 68% населення світу буде жити в міських районах, а ефективне управління густонаселеними містами можливо тільки при контролі з повітря – ці функції і будуть виконувати дрони. Вони зможуть збирати високоточні дані, а новітнє програмне забезпечення проаналізує їх, скоординує маршрут пристрою. Передбачуваний розмір індійського ринку безпілотних машин до 2021 року складе 886 млн. дол, а світового – 21 млрд. дол.