АІ в бізнесі

Азіатсько-Тихоокеанський регіон активно впроваджує смарт-технології в HR

HR, Азия, Будущее, Технологии

Більше 70% компаній в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (APR) прагнуть збільшити вкладення в HR-технології, повідомляє HR Systems Survey White Paper. Огляд, зроблений під час конференції SHRM HR Tech в Хайдарабаді (Індія), дає вичерпну інформацію про впровадження технологій HR.

У звіті повідомляється, що в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні в даний час HR-додатки використовуються співробітниками відповідних департаментів на 20% рідше, ніж у Північній Америці, Європі, Близькому Сході та Африці. Однак експерти прогнозують, що цей розрив швидко скоротиться, оскільки за останні три роки в сектор управління персоналом APR було впроваджено безліч «розумних» рішень.

Також аналітики підкреслили, що регіону вдалося уникнути багатьох помилок, допущених організаціями, які починали впроваджувати корпоративні HR-технології, наприклад, впровадження HR-систем, інвестиції в стандартні підходи до інтеграції та розробки моделей безперервного управління даними. Поки що у представлених додатках лідирують ті, які призначені для обліку відвідуваності співробітників або нарахування заробітної плати (їх застосовують 88% компаній регіону). А ось додатки з планування кадрового складу або бізнес-аналітика популярні набагато менше – ними користуються від 32 до 34% фірм.

Крім використання можливостей штучного інтелекту, в APR ведеться соціальна робота щодо усунення дискримінації за расовою або статевою ознакою, а також з особистих переконань. Наприклад, гігант індустрії найму персоналу, індійська компанія WeWork India тимчасово змінив колір свого логотипу на райдужний. Така акція проводилася у трьох підрозділах компанії: WeWork Forum в Делі, WeWork Enam Sambhav в Мумбаї і WeWork Galaxy в Бангалорі.

У новій доповіді Mckinsey «The future of women at work: transitions in the age of automation» ( «Майбутнє працюючих жінок: трансформації в епоху автоматизації») підкреслюється, що і жінки, і чоловіки з різних соціальних груп неоднорідно групуються за типом професій. Ця тенденція існує як в країнах зі зрілою, так і з економікою, що розвивається, наприклад, у сфері охорони здоров’я та соціальної допомоги 70% співробітників – жінки, а в ремісничій справі або в управлінні механізмами жінки складають лише 25% персоналу.

У найближчому майбутньому, коли відбудеться повна трансформація сфери обслуговування, а частина робочих місць буде передана роботизованим машинам, люди зіткнуться з вимушеним переміщенням робочих місць і необхідністю розширення своїх технічних навичок. За аналітичними припущеннями Mckinsey, внаслідок автоматизації до 2030 року близько 20% жінок і 21% чоловіків (приблизно 107 і 163 млн. відповідно) в регіоні APR ризикують втратити свої робочі місця. Ці розрахунки були зроблені для десяти найбільших країн регіону (серед них Корея, Малайзія, Сінгапур, Таїланд, В’єтнам, Китай, Мексика та інші). Сфера послуг і канцелярські навички як і раніше будуть «жіночою» прерогативою: в цій галузі, за прогнозами, 52% робочих місць займуть жінки. А ось механізована і реміснича праця внаслідок автоматизації позбудеться приблизно 40% співробітників-чоловіків.