Розумне місто

Австрійська збірна з волейболу перемогла завдяки аналізу даних

Австрийская сборная по волейболу победила благодаря анализу данных

Компанія-експерт в області аналітики даних – SAS – підтримала чоловічу збірну Австрії з волейболу в підготовці до чемпіонату Європи 2019 року. Чемпіонат стартував 12 вересня. Для аналізу гри протиборчих команд була використана розробка з аналізу великих даних від SAS. На підставі результатів аналізу тренери і гравці австрійської збірної могли краще зрозуміти типові ігрові патерни супротивників.

За допомогою сучасного програмного забезпечення SAS Viya експерти проаналізували більше 150 змагань противників австрійської збірної. Viya – це сучасне рішення з відкритою архітектурою в області аналітики, здатне впоратися з будь-яким аналітичним завданням. Це єдине середовище з підтримкою хмарних обчислень підходить для фахівців з обробки даних, розробників додатків і керівників проектів. У складі Viya – масштабовані і безпечні інструменти аналізу та управління, що допомагають створювати гнучку IT-інфраструктуру.

Аналізуючи дані, команда аналітиків отримує інформацію через інтерфейс з візуальним контролем. Експерти бачать, які помилки присутні в грі противника, чи адаптує команда свої ігрові звички до манери гри суперника. Усі відеозаписи скануються на наявність патернів і особливостей за допомогою ПЗ від SAS, причому, це відбувається як для окремих гравців, так і по відношенню до цілої команді. В ході аналізу система не тільки досліджує поведінку суперників, а й встановлює зв’язок між тактикою австрійської команди. Наприклад, ідентифікуються гравці різних команд, які роблять схожі помилки.

Головний тренер австрійської збірної Майкл Ворм (Michael Warm) повідомив, що попереднє аналітичне програмне забезпечення було повністю зосереджено на ретроспективному описі і відстеженні відео з минулих ігор. За допомогою розробки від SAS стало можливим встановлення наявних ігрових шаблонів або неправильної поведінки гравців матчу. Спортивна аналітика буде головною темою найближчих років, – повідомив конструктор аналітичних рішень в SAS Austria, Герхард Свольба (Gerhard Svolba).