Здоров'я

Auto AI – надшвидка медична діагностична мережа

Тайванський стартап Ai Explore розробив платформу штучного інтелекту, яка вміє аналізувати гігапіксельні зображення і медичні відео за лічені секунди. Платформа аналізу отримала назву Auto AI High Performance Computing (HPC). Її функція полягає не тільки в аналізі медичних даних, а й в «заміні» досвідчених фахівців, які йдуть на пенсію. Лікарі високої кваліфікації мають великий досвід і, як відомо, визначають діагноз по знімках або візуалізаціям набагато швидше новачків. Щоб уникнути «витоку мізків» Ai Explore запропонував використовувати у медичних установах нейромережу, яка працює за принципом спільного використання.

Auto AI швидко створює індивідуальні моделі AI, яким для постановки діагнозу потрібно всього 30 зображень, і при цьому якість діагностики постійно поліпшується. Це можливо завдяки прямій взаємодії досвідчених лікарів і штучного інтелекту.

Досвід застосування Auto AI в одній з дитячих лікарень Таїланду показав, що навіть після відходу на пенсію лікар з багаторічним досвідом роботи може продовжувати приносити користь пацієнтам. Традиційна система ШІ фокусує свою увагу виключно на одиничних моделях розпізнавання, наприклад, розпізнає на знімках тканини легенів, уражені раком. Фактично, потужний інтелект комп’ютера, для створення якого потрібні величезні набори даних, неефективний відносно інших захворювань, і тільки якщо інженер вручну створить модель діагностики іншої хвороби, система ШІ зможе її виявити. У випадку з розробкою Ai Explore всі процеси відбуваються в тисячі разів швидше: лікар, взаємодіючи з системою і, умовно кажучи, передаючи їй свої знання, може сам розробити нову модель ШІ за два дні. Ефективність моделі безпосередньо залежить від досвіду її творця.

У 2019 команда інженерів Ai Explore взяла участь у Міжнародному симпозіумі IEEE з біомедичної візуалізації (ISBI). Командам інженерів було доручено розробити модель штучного інтелекту, яка могла б точно визначати і сегментувати рак легенів, використовуючи всього 200 анотованих зображень для навчання своїх моделей. Команда Ai Explore перемогла понад 400 команд і показала 10 кращих результатів. На сьогоднішній день нейромережа Auto AI перевершила таких авторитетних розробників, як Pfizer, Leica, 12 Sigma і Токійський університет. З метою розвитку системи охорони здоров’я уряд Тайваню прагне цифровізувати лікарні. Тепер лікарням потрібно буде впроваджувати технології, які забезпечують ефективність діагностики і лікування, а також привернуть додаткові інвестиції. В даний час Auto AI використовується в лікарнях Тайваню для автоматизації виявлення онкологічних гінекологічних захворювань. В середньому лікарі перевіряють 50-80 зразків в день, на кожен зразок потрібно 5-8 хвилин. Автоматичний перегляд результатів скринінгу ШІ-системою знижує робоче навантаження на фахівців, дозволяючи одночасно вдосконалювати швидкість роботи нейромережі.