АІ в бізнесі

Atlas AI та AGRA підписали меморандум щодо усунення загрози продовольчій безпеці в Африці

Африка, Сельское хозяйство, Стартап

Американський стартап Atlas AI, заснований за підтримки Фонду Рокфеллера і Альянсу за зелену революцію в Африці (AGRA) в рамках підписання меморандуму про взаєморозуміння (MOU), в 11 африканських країнах на південь від Сахари впровадять технології штучного інтелекту і прогнозну аналітику, щоб уникнути посухи і максимально розвинути «розумне» землеробство.

Сільськогосподарський стартап Atlas AI відстежує економічні та агротехнічні тенденції в країнах, що розвиваються. Меморандум, укладений з AGRA, передбачає впровадження прогнозної аналітики навіть в діяльність середніх і малих фермерських господарств на африканському континенті. Аналітики проекту надаватимуть фермерам корисну інформацію в сфері землекористування, прогнозування врожайності і кращих термінів для збору врожаю.

Близько 70% населення Африки залежить від сільського господарства: кошти для існування ці люди отримують саме від ведення сільськогосподарської діяльності, при цьому, на частку дрібних фермерських кооперативів припадає 90% всіх вироблених натуральних харчових продуктів. Аналітичні інструменти Atlas AI в поєднанні з унікальними наборами даних AGRA про місцеві грунтах і особливості ландшафту будуть використовуватися для підвищення кількості врожаю в регіоні. І приватні, і державні ферми зможуть застосовувати загальнодоступні результати аналітики для боротьби з усуненням наслідків змін клімату, боротьбу із хворобами культур і зменшення кількості шкідників на полях.

В рамках меморандуму буде підтримуватися активність регіональних сільськогосподарських організацій. Фонд Рокфеллера повідомив, що робить ставку на технології та штучний інтелект в сільському господарстві. Сучасний технологічний підхід забезпечить збереження добробуту людей, дозволить Африці подолати масштабний продовольчий колапс і створить умови для економічного зростання на континенті.

AGRA з 2006 року працює над тим, щоб перетворити дрібні фермерські господарства в прибутковий бізнес. З цією метою на континенті реалізуються адаптоване до високих температур насіння, вирощуються високоврожайні культури, штучно підвищується рівень родючості грунту, модернізуються сховища зерна. Фермерам організовують доступ до ринків збуту, а партнерська мережа фермерських господарств постійно поповнюється новими учасниками.

За останні роки в сільському господарстві Африки було багато досягнуто, повідомила президент фонду AGRA Агнес Калібата (Agnes Kalibata). Альянс зробив ряд відкриттів в області машинного навчання, аналізу супутникових зображень і обробки даних. До недавнього часу лише мала частина технологій була доступна африканським фермерським господарствам. Виною усього була нездатність фермерів оплачувати дороге устаткування для аналітики грунту або сучасні інтелектуальні системи контролю врожайності. Співпраця з Фондом Рокфеллера і Atlas AI дозволило масово реалізувати «розумну» аналітику та інші АІ-рішення, підкреслила президент AGRA.