Освіта

Artie 3000 – робот для навчання дітей програмуванню

Фото: Educational Insights

Artie 3000 – функціональний робот від Educational Insights, створений спеціально для кодування і малювання. Використовуючи вбудовані опції робота, діти молодшого і середнього віку можуть навчитися писати програми для створення фігур і візерунків на ноутбуці, настільному ПК або планшеті. Головна мета Artie – знайомство дітей з концепціями кодування, наочне відображення результату написання коду і, звичайно, розвиток творчих навичок, необхідних кожній людині в професійній діяльності. Artie розуміє 16 мов, оснащений вбудованим Wi-Fi і дистанційним керуванням.

Досить проста на вигляд пластикова іграшка пересувається на великих колесах. Робот малює спеціальними маркерами, що входять в комплект (чотири маркери діаметром 8 до 10,5 мм). Для малювання можна брати будь-які маркери, що змиваються, якщо вони відповідають вказаному діаметру. Після того, як дитина поміщає маркер в пристрій і включає робота, Artie 3000 створює локальний веб-сервер, доступний в будь-якому браузері на комп’ютері, смартфоні або планшеті. Саме через цей веб-інтерфейс за допомогою найпростішого коду дитина повідомляє роботу, куди рухатися і що малювати. Пристрій працює від комплекту батарей типу АА. Швидке сполучення з екранним гаджетом Artie виконує через власний Wi-Fi. Він малює тільки на одному аркуші паперу за раз, для надійної фіксації поверхні листок можна закріпити клейкою стрічкою. Робота завжди розміщують по центру аркуша, і тільки потім запускають програму для малювання.

У базовій комплектації Artie 3000 поставляється з кодом для малювання декількох простих фігур і лабіринту. На веб-сайті виробника є можливість завантажити більше шаблонів, після чого діти можуть переходити від бази до ускладнений варіант, перейменовувати шаблони або вносити невеликі зміни в код, підбираючи елементи і переставляючи їх за допомогою простого інтерфейсу перетягування. Ті дошкільнята, які вже знайомі з такими платформами кодування, як Swift Playgrounds або Arduino, швидко зорієнтуються в інтерфейсі блочного програмування. Після освоєння перших шаблонів робота з Artie 3000 не здаватиметься складною, адже він підтримує дві мови кодування – Javascript і Python.

Робот ідеальний для навчання кодування дітей від 7 до 10 років. Він буде корисний і в якості наочного матеріалу на вступному уроці програмування для дітей. Вартість такого помічника складає 140 доларів.