Аналітика

Юрій Чубатюк – про політику залучення інвестицій у розвиток інновацій в Україні та важливість посилення освітнього сектору

~ 2 хв

Загальний внесок інноваційних розробок у глобальний світовий ВВП оцінюється у $15,7 трлн. Розумна державна політика залучення інвестицій зрушить ринок інтелектуальних технологій у країні з мертвої точки, а ставка на людський капітал і підтримка бізнесу дозволить сформувати та просувати нові ефективні продукти і рішення

Згідно з підрахунками західних аналітиків, загальний внесок інноваційних розробок у глобальний світовий ВВП сьогодні оцінюється у $15,7 трлн.

Розвитку інноваційного середовища у країні сприятимуть стратегічні кейси взаємодії з бізнесом і орієнтир на залучення світового інвестиційного капіталу. Суть полягає у правильному розподілі та застосуванні внутрішніх і зовнішніх глобальних ресурсів, вважає президент групи компаній Everest Юрій Чубатюк.

«Коли мова йде про інновації, ми повинні чітко розуміти, що це загальнодоступне благо. Наш фінансовий капітал – не локальний. Ми можемо вільно претендувати на те, що вже є на світовому ринку, і так само вільно на ньому конкурувати. Розумна політика залучення інвестицій зрушить ринок інтелектуальних технологій в Україні з мертвої точки», – сказав спікер під час презентації дослідження «Штучний інтелект: український вимір» в інституті Горшеніна.

Чубатюк нагадав, що, згідно з підрахунками західних аналітиків, загальний внесок інноваційних розробок у глобальний світовий ВВП сьогодні оцінюється у $15,7 трлн. До 2030 р. очікується, що завдяки технологіям штучного інтелекту, зокрема, цей показник зросте ще на 14%. На збільшення продуктивності ключових галузей, таких як освіта, безпека, екологія, IoT, агрокомплекс, логістика, медицина, техпромисловість, прийдеться до $7 трлн., а на зростання споживання – більше $9 трлн.

«Коли формуються ці показники, до уваги беруться, перш за все, капіталовкладення США, Китаю, країн Західної Європи. Але це не є обмеженням за замовчуванням для таких країн, як Україна. Ми з таким же успіхом можемо зробити ставку на людський капітал, на залучення інвесторів з того ж Заходу для просування наших технологічних стартапів, на реформування «просідаючих» галузей за допомогою можливостей бізнесу. І продемонструвати, таким чином, свій інтерес і конкурентоспроможність», – підкреслив президент групи компаній Everest.

Чубатюк також вважає, що на окрему увагу з боку держави заслуговує освітній сектор, так як рано чи пізно Україна, як і Захід, зіткнеться з проблемою нестачі кваліфікованих кадрів у роботі з технологіями.

«Працювати в цьому напрямку потрібно вже зараз – щоб мати чітке уявлення про те, що ми будемо робити вже через 10 років, коли про штучний інтелект потрібно буде не говорити, а вміти з ним конкурувати», – підсумував спікер.