Аналітика

В рамках цифрової трансформації бізнесу ринок програмного забезпечення для AI і ML сягне 126 млрд. дол. у світі до 2025 року

~ 2 хв

Понад 330 варіантів використання інтелектуальних платформ, додатків і хмарних технологій сприятимуть зростанню компаній у 28 галузях промисловості

Цифрова трансформація у споживчому, корпоративному, державному та оборонному секторах переходить від концепції «хотілося б мати» до найважливішої стратегічної бізнес-мети – «застосовувати та масштабувати».

Згідно з новим звітом Tractica, провідними галузями, в яких інструменти на базі AI та ML призведуть до економічно обґрунтованих діджитал-перетворень, – банкінг і фінанси, телекомунікації, роздрібна торгівля, маркетинг і реклама, автомобільна промисловість і сфера охорони здоров’я.

При цьому, що найбільш актуально, особлива роль інтелектуальному програмному забезпеченню та передовий аналітиці відведена для забезпечення безпеки даних і боротьбі з кіберзлочинністю. Сьогодні, незалежно від того, чи готова компанія до масштабної цифрової трансформації, прагнення захистити свою ІТ-інфраструктуру від кіберзагроз є першочерговим. І найкраще з цим завданням справляються AI та ML.

Таким чином, у 2020-му ці технології виходять на корпоративний ринок в якості пріоритетних інструментів для отримання прогресу у тій чи іншій галузі, і все більше підприємств використовують їх не лише для інтеграції та аналітики даних або автоматизації бізнес-процесів, але й для збереження інформації та цілісності інформаційно-технічної бази. Передбачається, що річний прибуток від впровадження відповідних корпоративних додатків і платформ збільшиться з 7,6 млрд. дол. у світі у 2018 році до 107,3 млрд. дол. у 2025-му.

Фактично, сьогодні ми говоримо про те, що в цьому році глобальний ринок штучного інтелекту, машинного навчання та аналітики даних вступає у нову фазу, коли наратив переходить від питання про те, чи є цифрова трансформація обов’язковою, до прийняття того, що без діджитал-перетворень і впровадження передового програмного забезпечення у бізнес-операції залишатися затребуваним і конкурентоспроможним гравцем на ринку у будь-якій сфері діяльності виявиться непідйомним завданням.

Чому AI та ML? Тому що цифрові рішення, в основі яких вони лежать, поєднують у собі три ключові чинники: великий набір даних, високопродуктивне програмне забезпечення для автоматизації й оптимізації, і передові алгоритми для аналізу та безпеки. І, виходячи з кількості та різноманітності пілотних програм, демонстрацій концепцій (PoC) і комерційних кейсів із розгортання інтелектуальних технологій, що публікуються корпоративними клієнтами по всьому світові, стає ясно, що цифрова трансформація – не просто черговий тренд, а ключова частина світового технологічного ландшафту сьогодні і завтра.