Аналітика

«Україні потрібна Національна стратегія розвитку штучного інтелекту», – Юрій Чубатюк

~ 2 хв

Всеукраїнське соціологічне опитування «Штучний інтелект: український вимір» чітко показує, що українці зацікавлені в інноваціях і готові до конкретних дій з боку, зокрема, держави на їх впровадження. Від цього безпосередньо залежить вирішення ключових проблем у сферах освіти, економіки, медицини, бізнесу, науки та суспільства в цілому, а також конкурентоспроможність бізнесу на внутрішньому і зовнішньому ринках

Всеукраїнське соціологічне опитування щодо технологій штучного інтелекту чітко показує, що українці не просто зацікавлені в інноваціях, – вони готові до конкретних дій з боку, зокрема, держави на їх повсюдне впровадження. І від того, якими будуть ці дії, безпосередньо залежить вирішення багатьох ключових проблем у сферах освіти, економіки, медицини, бізнесу, науки та суспільства в цілому.

Про це заявив президент групи компаній Everest Юрій Чубатюк в ході презентації дослідження «Штучний інтелект: український вимір» в інституті Горшеніна.

Він також додав, що розвиток інноваційного середовища в Україні спирається, перш за все, на пріоритети діяльності держави і її готовність до співпраці у даному напрямку: «Нам потрібна Національна стратегія розвитку штучного інтелекту, яка дозволить сформувати ключові кейси взаємодії влади, бізнесу, науково-дослідних кіл і громадськості, а також розкриє вже наявний у нас потенціал і дасть розуміння того, які рішення ми можемо успішно запозичити та впровадити в наших умовах».

На думку Юрія Чубатюк, сьогодні країна володіє достатніми технологічними та людськими ресурсами для здійснення ривку у сфері інновацій. «Українці готові і розробляти з нуля, і інтегрувати вже відпрацьовані світові практики, і безпосередньо впроваджувати їх, і просто бути активними користувачами технологій. Але ці продукти будуть мати доцільність і зможуть наростити попит як у самій державі, так і за її межами лише в тому випадку, якщо дискусія щодо посилення відповідного капіталу буде системно вестися на рівні державно-приватного партнерства», – зазначив він.

ДПП у даному контексті передбачає формування чіткого вектору спрямованості в роботі з інноваційними технологіями, скринінг реальних можливостей бізнесу та існуючих на ринку комерційних пропозицій, а також аналіз потреб людського ресурсу й механізми залучення додаткових інвестицій. «Наступним важливим кроком є ​​закріплення даних аспектів на законодавчому рівні, як це зараз поголовно роблять на Заході, де давно існує розуміння прямого впливу інновацій на загальні показники розвитку держави», – підкреслив Юрій Чубатюк.