Інтелектуальні машини

Аналіз профілю променя – нова запатентована технологія TrinamiX для розпізнавання справжньої шкіри

Классификация материалов, Распознавание лиц, Технология

Компанія TrinamiX, ​​що спеціалізується на 3D-візуалізації і давачах інфрачервоного виявлення, представила технологію, яка допомагає зафіксувати шахрайство при розпізнаванні осіб. Зараз TrinamiX співпрацює з Qualcomm Technologies, щоб впровадити розробку як на смартфонах як високого, так і бюджетного рівня.

TrinamiX була заснована у 2015 році як дочірня фірма хімічної компанії BASF. Вона виконує класифікацію та ідентифікацію матеріалів на основі їх фізичних властивостей, використовуючи запатентовану технологію аналізу профілю променя. Цей промінь виявляє справжню шкіру. Така опція необхідна для того, щоб зловмисники не могли обдурити смартфони з допомогою маски високої якості, надрукованої на 3D-принтері або 3D-рендеринга рис обличчя людини.

Тривимірні сенсорні системи TrinamiX визначають відстань від поверхні до точки виходу променя і працюють з довжинами хвиль видимого і інфрачервоного спектра. З відео з однієї камери система витягує три потоки даних: ІК-зображення, тривимірну карту глибини і класифікацію матеріалів. Зараз, за ​​заявою TrinamiX, ​​технологія вже використовується у промислових умовах для спостереження і розпізнавання об’єктів.

На брифінгу з EE Times у Лондоні керуючий директор і засновник TrinamiX Інгмар Брудер (Ingmar Bruder) заявив, що представлене рішення є абсолютно інноваційним, воно працює з технологією розпізнавання осіб на всіх платформах, на Android, на Windows. Експерт пояснив, що в даний час існує два основних способи вимірювання глибини: час польоту (ToF) і стерео, в тому числі структуроване світло.

Компанія TrinamiX винайшла третій спосіб – аналіз профілю променя. Він запатентований і право інтелектуальної власності належить розробникам. Технологія заснована на властивостях зворотного розсіювання, з її допомогою можна створити карту глибини на 40 тисяч точок. Для забезпечення технології потрібно три компоненти: модуль NIR-камери, прожекторне освітлення і світловий проектор. Даний метод здатний працювати точніше, ніж будь-яка система розпізнавання осіб. В рамках свого виступу на брифінгу компанія TrinamiX заявила, що приєдналася до програми Qualcomm Software Accelerator, щоб використовувати запатентовану технологію виявлення «живої шкіри» в якості нового стандарту розпізнавання осіб на мобільних пристроях. Класифікація матеріалів здійснюється з використанням фірмових алгоритмів TrinamiX, ​​що працюють на процесорі Qualcomm Hexagon на мобільних платформах Qualcomm Snapdragon.

Здатність впізнавати «живу шкіру» – це новий підхід до безпеки, який можна комбінувати з будь-якими стандартними сторонніми алгоритмами розпізнавання осіб на смартфонах, ноутбуках, системах контролю доступу. Аналіз профілю променя підвищує надійність розпізнавання об’єктів в цілому. Наприклад, робот-сортувальник з такою функцією буде розрізняти текстури предметів і зрозуміє, в якій контейнер покласти той чи інший предмет. Більш того, він потрапить точно у контейнер, оскільки буде мати «почуття кордонів». Перші промислові та побутові пристрої на базі технології TrinamiX, ​​ймовірно, з’являться в продажу в 2021 році. В даний час клієнтами та партнерами TrinamiX є компанії Qualcomm, Siemens і BASF.