Інтелектуальні машини

Американці розробили унікальний бездротовий аудіоінтерфейс Molar Mic

Molar Mic – інноваційна безпровідна система зв’язку – була розроблена для полегшення чіткої вхідної та вихідної мовної передачі інформації з метою виключення користування стандартним набором проводового гарнітура. Для провідності зв’язку розробники будуть використовувати зуби та щелепні кістки.

Запатентований аудіоінтерфейс поєднує у собі невеликий водонепроникний мікрофон і вимірювальний перетворювач для кісткової тканини у спеціально підібраному мундштуці на батарейках, який замикається навколо задніх зубів користувача. Мундштук перетворює вхідний звук на вібрації на молярах, які внутрішнє вухо людини перетворює на звуки. Таким чином, можна чути і себе, і звуки, що надходять ззовні, одночасно.

Цікаво, що в перекладі з англійської мови Molar – це загальна назва шостих, сьомих і восьмих зубів у щелепі людини, і саме на них кріпиться пристрій. Кісткова провідність, в свою чергу, забезпечує прихований двосторонній зв’язок навіть при високому рівні шуму, або в тому випадку, якщо носію системи потрібно вести себе максимально тихо. Використання такого методу практично виключає можливість підслухати носія девайса з боку, а також дозволяє вести переговори, контролюючи зовнішні звуки.

Відомо, що на сьогоднішній день система високо оцінюється американськими співробітниками служб безпеки і військовими. Міністерство оборони США уже уклало контракт із розробниками на впровадження та експлуатацію пристроїв Molar Mic в армії. Кожен пристрій буде виготовлено індивідуально під конкретну людину.