АІ в бізнесі

Amazon просуває хмарні технології в сільському господарстві Індії

Агротехнический сектор, ИИ, Машинное обучение, Точное земледелие

В даний час в Індії діє 450 стартапів в області сільського господарства. При цьому, згідно з загальносвітовою статистикою, кожен дев’ятий стартап грунтується на приватній земельній володінні. Саме тому перед старої стоїть глобальне завдання – навчити фермерів використовувати технологію машинного навчання (ML), а також хмарні технології.

Компанія Amazon Web Services (AWS) є роздрібною компанією Amazon Cloud і надає фермерам Індії інструменти точного землеробства. На підставі даних подібних «розумних» платформ власники сільськогосподарських земель приймають рішення про стан грунту, догляді за рослинами, добривами, обробці від паразитів. А на підставі прогнозування обсягів врожаю фермери цілком можуть підрахувати приблизну прибуток.

Тереза ​​Карлсон (Teresa Carlson), віце-президент світового суспільного сектора AWS зустрілася з міністром сільського господарства Індії та генеральним директором національної індійської компанії Niti Aayog. Вона підкреслила, що зараз перед країною стоїть завдання зробити 70% фермерських господарств країни «розумними». Експерт відзначила кілька стартапів, які успішно займаються точним землеробством – вони в повній мірі застосовують можливості ШІ і машинного навчання.

Згідно з даними Nasscom, в першій половині 2019 року агропромислові індійські стартапи отримали фінансування на суму 248 мільйонів доларів, що на 300% вище в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Один з успішних стартапів – CropIn. Він займається сільськогосподарськими технологіями і розробкою функціональних рішень в агротехнічному секторі не тільки в Індії, але і в 48 інших країнах світу. Компанія працює за принципом надання програмного забезпечення як послуги (SaaS). Ідея створити інкубатор додатків прийшла до засновників CropIn після аграрної кризи 2010 року.

За словами Терези Карлсон, AWS Cloud допоміг індійській фермерській компанії Fertilizer Cooperative Limited (IFFCO) підвищити ефективність своєї діяльності, оцифрувати сільське господарство і надати фермерам доступ до електронної торгівлі. При цьому витрати ферм скоротилися приблизно на 50%. Наступний етап глобальної діяльності AWS – це навчання фермерів роботі з хмарними сховищами даних. Все більше місцевих фермерських господарств приймають нестандартні бізнес-рішення, їх модель ведення бізнесу зсувається від шаблону стартапу до B2C або B2B, підкреслює в своєму звіті компанія Nasscom. Передбачається, що до 2020 року агротехнічний сектор Індії стане центром інновацій та призведе країну до загального перетворення.