Інтелектуальні машини

AI ЗДАТНИЙ ТРАНСКРИБУВАТИ СЛОВА ВИМОВЛЕНІ «ПРО СЕБЕ»

Пристрій складається із спеціальних м’яких датчиків, які кріпляться на щелепу, і комп’ютерного блоку, який працює під управлінням нейромережі. Коли ми думаємо про якесь слово, м’язи обличчя рефлекторно ледь помітно скорочуються. Датчики вловлюють ці мікрорухи, а нейромережа інтерпретує їх в слова.

Завдяки пристрою, людина може «подумки» керувати різними гаджетами, до яких можна підключити систему. Втім, зараз пристрій може виконувати функції гарнітури і простого електронного помічника.

Перший час нейромережі необхідно навчиться розпізнавати м’язові сигнали, так що людині доведеться вимовляти деякі слова вголос. Через кілька годин можна переходити до невербального керування пристроєм.

Арнав Капур, куратор проекту, вважає, що ця система буде незамінною для людей, у яких є проблеми з вимовою через порушення роботи опорно-рухового апарату, наприклад через інсульт або параліч.

Варто згадати, що на датчику для обличча є ще один цікавий пристрій – кістяний навушник, який передає звукові вібрації по кісткам обличча безпосередньо у внутрішнє вухо.