Здоров'я

AI-розробник GumGum заснував стоматологічний стартап Pearl

228_result

Американська компанія GumGum, що заснована в Лос-Анджелесі і виросла з рядового AI-стартапу, запустила новий проект у сфері охорони здоров’я, орієнтований на розвиток і технічну підтримку стоматологічної галузі. Pearl, який вже привернув від інвесторів 11 мільйонів доларів, робить ставку на технології машинного навчання в галузі, яка в повній мірі поки не охоплена інтелектуальними додатками – в лікуванні і протезуванні зубів.

GumGum – холдингова компанія, що надає клієнтам повний спектр послуг систем ШІ, в тому числі, технологію комп’ютерного зору. Стоматологія як окрема і досить масштабна галузь охорони здоров’я досі залишалася осторонь від активного використання ШІ-додатків для діагностики та лікування. Це пов’язано з тим, що левову частку роботи стоматолог виконує вручну, але в тому, що стосується аналізу рентгенівських знімків зубів або щелепи системи ШІ можуть надати лікарям величезну допомогу. Сьогодні в стоматології існують певні стандарти оцінювання стану пацієнта, проте за допомогою сучасних технологій їх можна трансформувати і навіть поліпшити, переконаний Танц.

Інтелектуальний сервіс Pearl забезпечує комплексний підхід до діагностики в стоматології за допомогою трьох масштабних AI-рішень:

  • Платформа комп’ютерного зору Second Opinion.
    Вона моментально виявляє на рентгенівських знімках найпоширеніші патології. Система навчається на знімках справжніх пацієнтів, постійно вдосконалюючи свій рівень.
  • Аналітичні інструменти Pearl.
    Управління даними сотень і навіть тисяч пацієнтів неможливо без якісної аналітики, на підставі якої лікар сам приймає важливі лікарські рішення. Система визначає абсолютно будь-які кількісні і якісні показники: відсоток пацієнтів з втратою кісткової маси зубів, кількість звернень на тиждень з метою видалення зубів мудрості, точність діагнозів та інше. Спираючись на результати аналітики, можна виконати будь-який процес: від найму або звільнення персоналу, до маркетингу, навчання та повернення інвестицій.
  • Візуалізація Smart Margin.
    Програма, що виконує віртуальну реставрацію зуба. Вона застосовується при протезуванні та розробці реалістичних зубних імплантів, на ній навчаються молоді фахівці і ті, у кого вже є досвід протезування. У віртуальній реальності можна виконати маркування країв майбутнього зуба. Це прискорить процес створення імпланта, який не потрібно буде потім переробляти і встановлювати повторно.

Машинне навчання у стоматології дозволить домогтися таких глобальних цілей: знизити рівень шахрайства з боку страхових компаній, стандартизувати схему лікування в малих і великих клініках, автоматизувати робочі процеси безпосередньо всередині стоматологічного кабінету. Якщо інструменти діагностики будуть інтегровані з медичними пристроями через ПЗ, яке можна поширювати і оновлювати дистанційно, практикуючі лікарі отримають дані пацієнта найвищої якості, отже, якість лікування також буде дуже високою.