Розумне місто

AI речей: тенденція «розумного» будинку майбутнього

«Розумні» будинки перестали бути картинкою з майбутнього і стали звичними для багатьох. З початком Industry 4.0 автоматичне керування пристроями і гаджетами можливе з будь-якої точки світу. Навіть звичайні духовки або пральні машини стали більше, ніж просто технікою. Процес проектування цих пристроїв об’єднує різні сфери науки і бізнесу, йому передує велика робота з боку дизайнерів.

Для створення ідеального дизайну продуктів «розумного» будинку все частіше використовуються нейронні мережі. Лідером виробництва і промислового дизайну в даний час є Східна Азія. Регіон становить серйозну конкуренцію ринку Південної Європи. І якщо 20 років тому термін «китайське виробництво» означав неякісний продукт, то сьогодні ситуація змінилася. Великі бренди вклали величезні інвестиції в технологічні проекти, запустили стартапи, що виробляють по-справжньому якісні гаджети. Деякі дизайн-студії навіть змінили місце розташування з Європи на Східну Азію і створили місцеві студії. І все ж товари, вироблені в Європі, вважаються висококласними, менш шкідливими для навколишнього середовища, простими і більш функціональними.

Над дизайном кожного нового продукту фахівці, в середньому, працюють два-три роки. Після розробки проект передається інженерам. Одне з найбільш перспективних напрямків Industry 4.0 – це ШІ речей. З розвитком науки дизайн продукту все більше формується на основі даних. Розробники застосовують такий прогресивний підхід для аналізу ефективності та корисності своїх продуктів, як айтрекінг. Це відстеження рухів очей користувача в поєднанні з електроенцефалограмою. Спеціальні окуляри фіксують активність очей та мозкових хвиль, а також різні параметри перегляду, наприклад, час вивчення інтерфейсу додатку, фокусування на певній точці, реакцію на побачене і т.д.

На думку аналітиків турецької компанії Arçelik, що виробляє «розумну» побутову техніку, дизайн смарт-гаджетів і техніки для дому в найближчі роки буде створюватися з обов’язковим застосуванням айтрекінгу. І в кінцевому підсумку Інтернет речей (IoT) перетвориться в ШІ речей (AIoT). Уже зараз в компанії використовують системи, що постійно збирають дані і вивчають звички людей за допомогою нейронних мереж. Інженери Arçelik працюють над створенням цифрової печі, що має 150 програм, якою можна керувати віддалено. У числі інших розробок компанії третя версія програми для управління технікою в «розумному» будинку – HomeWhiz. Випуск версії запланований на кінець 2020 – початок 2021 року.

Експерти повідомляють, що основним завданням майбутнього року є зняття обмежень з домашніх систем штучного інтелекту. Такі нюанси, як делікатне прання дорогих тканин і, відповідно, управління побутовою технікою з урахуванням всіх нюансів – це абсолютно інший рівень «розумного» будинку. У зв’язку з цим голосове управління і команди стануть ще більш актуальними. Можливо, проміжні пристрої управління в майбутньому зникнуть, їх замінять віртуальні помічники типу Bixby від Samsung.