АІ в бізнесі

AI-платформа від Benson Hill створює модифіковані культури в 10 разів швидше генетиків

Створення сільськогосподарських культур, стійких до шкідників і змін клімату – актуальний напрямок аграрного сектора. Експерти проекту вже модифікували ряд найпопулярніших культур – тепер рослинам не страшні паразити, а врожайність зросла в кілька разів.

Про компанію

За даними на вересень 2018 року, Benson Hill Biosystems привернула інвестицій на суму 60 мільйонів доларів. Серед інвесторів компанії GV, Activant Capital, Tao Capital Partners, Alexandria Venture Investments, Fall Line Capital, iSelect Fund, Lewis & Clark Ventures, Mercury Fund, Prelude Ventures і S2G Ventures.

Генеральний партнер GV Енді Уіллер повідомив, що за допомогою технологій Benson Hill можна отримати по-справжньому високі врожаї, а для фермерів, як і для харчової промисловості, створюється дружнє бізнес-середовище. Зараз частина зусиль компанії направлена ​​на розвиток і просування останньої розробки – платформи CropOS.

Як працює платформа

CropOS – це набір інструментів для секвенування і редагування генома. Механізм дії полягає в наступному: ШІ оперує даними про сільськогосподарські культури, їх генетичну структуру, смак. У систему закладено інструменти, що дозволяють редагувати геном культур так, щоб підвищити їх врожайність і поліпшити смакові якості. Весь процес проводиться з великою точністю і займає місяці, в той час як у мікробіологів і генетиків пішло б на це кілька років.

Зараз компанія фінансує і просуває платформу CropOS, шукає нових інвесторів. На думку існуючого інвестора, компанії S2G Ventures, важливість геноміки рослин недооцінюється аграріями світу. Керуючий директор S2G Ventures Санджив Крішнан підкреслив, що Benson Hill пропонує повний набір рішень для сільськогосподарських підприємств. Використовуючи їх, можна завоювати нові ринки і залучити велику кількість клієнтів.

Три додатки CropOS для ефективного фермерства

Додаток Breed використовує обчислювальні можливості штучного інтелекту, об’єднуючи пропрієтарні і загальнодоступні дані для селекції більш здорових, стійких культур. Додаток прогнозує модифікації культур, найбільш відповідаючі затребуваним якостям.

Додаток Edit застосовує наявні технічні дані платформи CropOS для безпосереднього редагування генома. Перед редагуванням створюється модель, в якій враховані всі необхідні зміни. Edit використовує в якості основи для модуляцій новітню технологію редагування генів CRISPR 2.0 і 3.0.

Додаток Reveal – генезис платформи. Інструмент для виявлення і розробки нових генетичних послідовностей, які можна використовувати в якості безпечних «будівельних блоків» для будь-яких сільськогосподарських культур. Reveal структурує дані з державних і приватних джерел. Компанії, які використовують додаток, обробляють дані в 10 разів швидше, ніж їх конкуренти в галузі.

Співпраця Benson Hill Biosystems та Mars

Приклад успішного використання CropOS – досвід компанії Mars Incorporated, одного з найбільших світових виробників продуктів харчування з тривалим терміном зберігання, кормів для тварин, шоколадних батончиків і консервованих соусів.

Mars застосовує інструменти CropOS для підвищення стійкості какао-дерев до змін клімату. Як відомо, плоди какао використовуються для виробництва шоколаду, і такі дерева приносять прибуток не тільки великим корпораціям, а й малому бізнесу. Дрібні фермерські господарства найбільше страждають від змін клімату і хвороб рослин.

Практика Mars дозволить іншим компаніям взяти приклад з гіганта фуд-індустрії і вивести високоврожайні, стійкі до змін погоди какао-дерева, що дають плоди з високою поживною цінністю. Одна з пріоритетних цілей Mars зараз – це отримання більшої кількості какао-бобів з менших територій.

Рей Шнелль, фахівець з прикладної ботаніки і керівник відділу корпоративних інновацій в Mars повідомила, що компанія інвестувала кошти в розведення какао-дерев на 20 років. Протягом цього періоду Benson Hill буде секвенувати геноми важливих батьківських ліній дерев і проведе оцінку нових видів за допомогою CropOS і методів інтелектуальної аналітики.

Авторський аналітичний матеріал на основі базової інформації з Benson Hill.
Всі права захищено.  Жодна частина статті не може бути використана в інтернеті для приватного або публічного використання без обов’язкового активного гіперпосилання на сайт everest.ua.