В Україні стартувала Інформаційна платформа на базі штучного інтелекту

В Україні стартувала Інформаційна платформа на базі штучного інтелекту, ініціатором якої виступив Президент групи компаній «Еверест» Юрій Чубатюк. Проект ставить перед собою мету інформувати громадськість щодо специфіки взаємодії з сучасними технологіями та принципів формування правомірного середовища для їх застосування у державі та бізнесі.

“Штучний інтелект сьогодні – не просто продукт технологічного прогресу, це капітал сучасного суспільства, який дозволяє йому стрімко розвиватися, надаючи ряд унікальних можливостей і формуючи нові ефективні підходи до реалізації ключових процесів життєдіяльності кожної окремої людини і будь-якої держави в цілому. Парадоксальні властивості інноваційних технологій є потужним інструментом, однак, водночас, саме цей інструмент, у разі його неправомірного або нецільового використання, може завдати значної шкоди нашому суспільству. Такі тенденції необхідно враховувати та тримати руку на пульсі останніх подій”, – сказав Президент групи компаній «Еверест» Юрій Чубатюк.

Він також зазначив, що, за рахунок залучення до проекту представників науково-дослідного середовища та поєднання досвіду провідних фахівців у різних сферах діяльності, в Україні вдасться поступово сформувати якісно новий рівень сприйняття можливостей інтелектуальних технологій, які до сих пір залишалися за межами не тільки людського розуміння, а й відповідальності.

Крім того, за ініціативи Юрія Чубатюка, спільно з Центром досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР), на базі Інформаційної платформи було запущено напрямок вивчення та запобігання ризикам застосування AI. Актуальність проекту обумовлена ​​тим, що на сьогоднішній день експерти виокремлюють уже понад два десятки потенційних ризиків, які можуть негативно впливати на функціонування суспільства. Мова йде про найбільш розповсюджені засоби маніпулювання розвитком подій шляхом застосування технологій штучного інтелекту: зміна вектору роботи економіки та промислових процесів, реалізація оборонної політики, формування хибних цілей у людей і техніки. Навіть оптимізація певних процесів на виробництві за допомогою систем АІ – вже ризик, якщо вони здатні приймати певні рішення або впливати на рішення людини, вважають фахівці.

“У такій ситуації найперший крок, який варто зробити з метою попередження розгортання будь-якої проблеми у непередбачених масштабах, – це завчасно інформувати громадськість щодо специфіки взаємодії з інтелектуальними системами. Я прагну, щоб уже зараз ми замислилися над тими рушіями прогресу та важелями в роботі, які здатні комплексно й ефективно змінити кожну сферу нашої життєдіяльності, забезпечивши новий рівень співпраці людини і технологій”, – підкреслив Юрій Чубатюк.

Варто відзначити, що Україна сьогодні, як і багато інших країн світу, що активно розвиваються, має досить потужний потенціал молодих фахівців – інженерів-новаторів, ініціаторів технологічних стартапів, майбутніх відповідальних бізнесменів і службовців, які здатні радикально впливати на розвиток технологічного прогресу вже у найближчому майбутньому. Синергія знань міжнародних експертів, ефективних практичних порад з боку досвідчених професіоналів і перспективних талантів дозволить зробити Інформаційну платформу унікальним місцем навіть у глобальному контексті.