Дослідники з Університету штату Пенсільванія розробляють нейронну мережу, яка допоможе навігаційним системам прокладати більш ефективні маршрути, передбачати затори та попит на послуги таксі. Такий комплексний підхід можливий завдяки всебічному аналізу міського трафіку.

Нейронна мережа враховує навантаження на автомобільні дороги, положення стоянок з громадськими велосипедами, а також велосипедні доріжки. Крім того, нейромережа аналізує заходи, які відбуваються в місті, що дозволить службам таксі направити автомобілі до місць скупчення потенційних клієнтів. У той же час, звичайні водії зможуть прокласти маршрути в обхід місць, де дороги найбільш завантажені.

Якщо ж людині необхідно дістатися до місця, яке знаходиться відносно близько, а поруч є громадська стоянка для оренди велосипеда – нейронна мережа, перш за все запропонує саме велосипедний маршрут.

Поки що проект не має власної назви і знаходиться на ранній стадії розробки, але за словами професора Джессі Лі – одного з розробників – нейромережа буде інтегрована з популярними картографічними сервісами, що допоможе оптимізувати рух транспортних засобів у великих містах і позбавить їх від заторів.

Автор: Марина Шост


Читайте також:

Нейронна мережа AI Clinician розробила ефективну схему лікування сепсису

Вчені створили AI, який створює дорожні карти з використанням аерофотознімків

Компанія Siemens представила новий калькулятор emobility в рамках технологій Smart-City

Коментарi