Новозеландське місто Данідін стане платформою для розгортання інтелектуальної системи вуличного освітлення від Telensa. Компанія Telensa відома завдяки своїм бездротовим рішенням для інтелектуальних міст. Вони допомагають містам, регіональним органам влади і комунальним підприємствам по всьому світу економити енергію, працювати в «розумному» режимі і надавати більше комплексних послуг населенню. Telensa PLANet – система управління інтелектуальним вуличним освітленням, одна з найбільших в США і у світі. Бездротові мережі Telensa LPWA підключаються до ліхтарних стовпів. Вони забезпечують широке охоплення всього за кілька днів, але при цьому розраховані на роботу протягом десятиліть.

Зараз в Данідіні встановлено 15 тисяч натрієвих ліхтарів високого тиску. Відповідно до контракту з австралійською енергетичною та інженерною компанією Broadspectrum, коли термін служби цих джерел світла закінчиться, їх перетворюють на світлодіоди. Ліхтарі об’єднають в єдину систему за допомогою бездротової мережі, а управління об’єктами буде здійснюватися за допомогою PLANet Telensa. Місцева влада вже підкреслила важливість проекту: це безпечне і економічно ефективне середовище з «розумним» освітленням. Подібні системи освітлення покладуть початок новому міському пристрою, покажуть місцевим жителям, наскільки зручними є подібні послуги, підкреслив менеджер по транспорту Міської ради Данідін Річард Саундерс (Richard Saunders).

PLANet вже надав Данідінській міській раді дистанційний контроль над об’єктами освітлення у місті. Система проста в експлуатації і відрізняється швидким розгортанням і нескладною технічною підтримкою, до того ж її експлуатація обходиться дешевше, ніж використання традиційних мереж освітлення. Нова Зеландія – одна з країн, які впроваджують технології штучного інтелекту і ставить за мету зробити кожне місто «розумним», створити в ньому сучасну інфраструктуру.

Аналогічні проекти Telensa були запущені в Уакатані і столиці Нової Зеландії, Веллінгтоні. Ініціатива на 85% фінансується Транспортним агентством Нової Зеландії і Міською Радою Данідіна. Очікується, що повне впровадження мережі «розумних» ліхтарів займе від 18 до 24 місяців. Кожен ліхтар може управлятися як окремо, так і централізовано, за допомогою мобільного додатку від Telensa. З огляду на малу площу держави і чисельність населення трохи більше 4 мільйонів чоловік, можна з упевненістю стверджувати, що застосування подібних енергозберігаючих технологій дасть країні можливість заощадити на обслуговуванні застарілих систем освітлення, і прекрасно впишеться в концепцію смарт-сіті і використання джерел відновлюваної енергії.

Автор: Марина Шост


Читайте також:

Уряд В’єтнаму впроваджує систему «електронного кабінету»

Суд зобов’язав адміністрацію Парижа боротися із забрудненням повітря

Коментарi