Комп’ютерне програмування – найбільш прогресивна та перспективна інтернаціональна мова сучасного світу. Уже незабаром відсутність уміння володіти нею буде такою ж глобальною проблемою, як загальна безграмотність, що позбавляє можливості стати успішним і конкурентоспроможним на ринку праці.

Користь раннього програмування науково доведена:

  • Діти вчаться самовиражатися, розкриваючи свої кращі здібності;
  • Діти вчаться отримувати користь від роботи з технологіями та їх можливостями;
  • Діти розвивають загальну цифрову грамотність;
  • Діти формують цінний досвід обміну ідеями та інформацією;
  • Діти з великим інтересом сприймають інші шкільні предмети й отримують прямий доступ до найбільш затребуваних професій.

Безумовно, не кожна дитина буде цікавитися виключно програмуванням і захоче стати автором унікального програмного забезпечення в майбутньому. Однак, включення даного предмету до шкільної програми не має за мету виховати виключно вузькопрофільних спеціалістів – це загально доступний метод на сьогоднішній день завчасно сформувати всебічно розвинену особистість. Сучасні методи та інструменти раннього програмування настільки «гнучкі» та прості, що діти можуть здобувати основні навички у початкових класах або навіть раніше. А вивчення базових мов програмування доступне, в першу чергу, через гру та творчість, що перетворює процес із набридливого на захоплюючий.

Загальні переваги раннього програмування для дітей у глобальному сенсі очевидні:

  • Раннє програмування у школах закладає фундамент універсального підходу до вибору багатьох професій і посилює майбутню конкурентну перевагу кожної дитини;
  • Програмісти затребувані як на внутрішньому ринку країни, так і на міжнародному, але при цьому і той, і той завжди відчуває їх дефіцит у зв’язку з нестачею високопрофесійних кадрів. Раннє програмування у школах вирішує це питання на 40%, збільшуючи шанси дитини на отримання прибуткової кар’єри;
  • Знання базових навичок провідних мов програмування забезпечує дітям конкурентну перевагу при вступі до вищих навчальних закладів і стажування у провідних IT-компаніях із перспективою успішного працевлаштування;
  • Загальні ази програмування сприяють систематизації всіх здобутих протягом навчання знань, формуючи прогресивне сприйняття навколишнього світу.

За прогнозами National Association of Software and Services Companies, до 2020 року сфери, пов’язані з програмуванням і розробкою нового програмного забезпечення та інтерфейсів, потребуватимуть найбільшої кількості кваліфікованих IT-фахівців у країнах із різним рівнем розвитку економіки, аніж будь-коли. Саме тому здобути відповідні навички важливо вже сьогодні, адже це дасть змогу поступово наростити професійний потенціал, необхідний для ефективної роботи в інноваційному середовищі.

Автор: Юлія Долгоп'ятова


Читайте також:

Інтеграція і практика: які мови програмування для дітей найактуальніші сьогодні та на базі яких платформ їх вивчати?

Коментарi