Фото: Eveningexpress
У світі проживає понад три мільйони осіб без верхніх кінцівок. Нова розробка допоможе позбавити людей з інвалідністю від незручностей, які вони відчувають в повсякденному житті. Більшість протезів нового покоління управляються міоелектричними імпульсами, які передаються від м’язових волокон на поверхню шкіри але, не дивлячись на такий спосіб дії, залишаються досить примітивними.
Дослідники Університету Ньюкасла розробили інноваційний розумний протез руки з “оком”. Він повністю повторює форму руки людини і управляється нейронною мережею. Основна перевага цього винаходу – плавність і точність рухів.
Розробником роботизованої руки став біоінженер Кіануш Назарпур. Він створив унікальну біонічну конструкцію зі спеціальною камерою ( “оком”), яка спочатку фотографує об’єкт, фіксує його розмір, колір, форму та інші параметри, потім передає інформацію електронного “мозку”, тобто, нейронній мережі. Після цього мережа дає протезу команду на виконання необхідних рухів.
Доктор Назарпур заявив, що за останні 100 років стався величезний стрибок в сфері протезування кінцівок – покращився дизайн, стали застосовуватися легкі і довговічні матеріали. Однак механізм реагування навіть найсучасніших протезів залишався повільним.
Роботизована рука управляється AI – саме він керує “оком”, розміщеним на зовнішній частині пристрою. Штучний інтелект сам вибирає, як руці взяти предмет. Електричні імпульси, які мозок посилає м’язам руки, передаються протезу. Після чого ШІ за допомогою камери фотографує предмет, а потім вибирає найкраще розташування пальців.
Найпоширеніший спосіб взяти предмет для більшості сучасних протезів – це використовувати великий і вказівний пальці. Роботизована рука може знайти більш зручне положення пальців, тому виглядає набагато природніше, стверджують розробники.
В ході навчання системи ШІ вчені продемонстрували “оку” більше 500 об’єктів. Кожен об’єкт був показаний програмі з 72 ракурсів, крім того, був поміщений на різний фон. Поступово AI навчився вибирати найефективніший спосіб взяти предмет і утримувати його так довго, наскільки це необхідно. Біонічна рука була протестована добровольцями в госпіталі Tyne Hospitals, який керується фондом NHS Foundation Trust. Після першої серії випробувань протез був запропонований пацієнтам Freeman Hospital (Ньюкасл).
У майбутньому вчені планують розробити біонічний протез, який зможе відчувати тиск і зміну температури, а також хочуть створити більш легку версію протеза з камерою, вмонтованою у внутрішню поверхню долоні.
Автор:
Читайте також:
Стартап OrCam Technologies подарує незрячим альтернативний зір

IBM Watson показала свою ефективність у лікуванні пацієнтів з пухлинами легенів
За підсумками тестування, проведеного в онкологічному центрі Пітера МакКаллума (Австралія), система показала високий результат: тепер лікарям не потрібно вручну розподіляти пацієнтів, хворих на рак легенів, для участі в клінічних випробуваннях. Нейромережа проаналізує відповідні дані і…
Prometeo – прилад, що діагностує стан здоров’я пожежників під час гасіння вогню
Пристрій розміром зі смартфон кріпиться на ногу людини і залишається на ній протягом всієї робочої зміни. Прилад оснащений давачами, які вимірюють температуру тіла і навколишнього простору, вологість повітря, концентрацію диму. Prometeo сповіщає в реальному часі…
Додаток CoLive прогнозує розвиток діабету у людей з інвалідністю
У цьому додатку всі пацієнти-учасники дослідження будуть фіксувати інформацію, що стосується їх способу життя, фізичного і психічного стану. CoLive також використовує записи голосів пацієнтів і навіть фото для більш швидкого визначення ризику гіпоглікемічного кризу і…
IBM Watson Health інвестує 50 мільйонів доларів у охорону здоров’я
Дослідження, проведені на спонсорські кошти, покажуть, чи може штучний інтелект зробити більш якісним використання електронних медичних карт і інформації про претензії пацієнтів. Також буде проаналізовано діяльність лікарів, і всі оптимальні способи застосування технології AI
Дев’ять технологічних тенденцій в медицині і охороні здоров’я у 2020 році
Машинне навчання, робототехніка, комп'ютерне зір і носяться пристрої - ось далеко не повний список провідних технологічних факторів, радикально змінюють сферу медицини в усьому світі. Про те, які інструменти трансформують охорону здоров'я в 2020 році, повідомили…