Фото: orCam

Ізраїльська компанія OrCam Technologies розробила OrCam MyEye 2, переносний пристрій на основі штучного інтелекту (AI). У дні карантину, який введений у багатьох країнах світу, компанія вирішила допомогти сліпим і слабозорим людям, надавши безкоштовну пробну версію і безкоштовну доставку свого пристрою.

У цей період сліпі і слабозорі люди як ніхто інший потребують постійного доступу до нової інформації. Пристрій OrCam MyEye 2 дуже легке і зручне, його розміри 76х21х14,9 мм. У комплект входить зарядний пристрій, набір для кріплення, кабель, футляр на застібці і ремінець для носіння на шиї. Він зчитує друковані та цифрові тексти з будь-яких поверхонь за допомогою технології синтезу мови в реальному часі. Також прилад оснащений динаміком і з’єднанням Bluetooth для підключення до слухових апаратів або простих навушників. Інші функції. OrCam MyEye 2 також має функцію миттєвого розпізнавання осіб і ідентифікацію базових споживчих товарів, кольорів та банкнот.

У зв’язку з серйозною надзвичайною ситуацією у галузі охорони здоров’я в усьому світі, яка найбільш масштабно відчувається сьогодні не тільки в Китаї, але і в Італії, ізраїльський стартап пропонує італійцям зі слабким зором або сліпим безкоштовну доставку OrCam MyEye 2 і безкоштовний пробний період використання. Пристрій можна використовувати, щоб отримувати актуальну інформацію про поширення вірусу, читати новини, а також здійснювати базові, щоденні дії, такі як прийом ліків або замовлення страв, покупка продуктів без звернення за допомогою до третіх осіб.

Генеральний директор Orcam Technologies в Італії і Центральній та Східній Європі Ірі Мельцер (Irie Meltzer) повідомила, що в такий складний час людям, які живуть з проблемами із зором або сліпим, важливо надати необхідну допомогу. Особливо актуально це в період пандемії, коли ВООЗ рекомендує всім обмежити особисті контакти і не звертатися за допомогою до сторонніх людей. OrCam хоче бути якомога ближче до товариства сліпих і слабозорих в Італії і допомогти людям знаходити інформацію про те, що відбувається в світі, а також про заходи безпеки, які необхідно вживати.

Основні переваги гаджета це:

  • читання будь-якої друкованої інформації (газети, книги, меню, вивіски, етикетки на товарах, текст на моніторах);
  • розпізнавання осіб (у режимі реального часу);
  • визначення предметів (сліпа або слабозора людина, використовуючи OrCam MyEye 2, може самостійно відвідувати магазини);
  • простота у використанні, реакція на легкий дотик;
  • компактність (гаджет закріплюється на металевих оправах окулярів за допомогою магніту);
  • для роботи пристрою не потрібно підключатися до інтернету.

Існує і більш проста версія – OrCam MyReader 2. Вона призначена тільки для зчитування тексту і не має додаткових можливостей OrCam MyEye 2. Звичайна вартість OrCam MyEye 2 становить трохи більше 4 тисяч євро, а OrCam MyReader 2 – більше 3 тисяч євро.

Автор: Петро Голодій


Читайте також:

Нігерійський e-health стартап Field Intelligence отримав 3,6 мільйона доларів

Як страхова компанія Humana оптимізує роботу з допомогою AI

Теги: ,
Коментарi