В основу мікрочіпа BrainGate покладено метод взаємодії мозку і комп’ютера, відкритий доктором Дональдом Хамфрі (Університет Еморі) в кінці 90-х років минулого століття. В результаті багаторічних досліджень і клінічних випробувань, проведених компанією Cyberkinetics, з’явився біонічний чіп, що перетворює мозкові імпульси на команди для комп’ютера. Створенням пристрою займалися вчені і лікарі Інституту Карні, Університету Брауна, Медичного центру ветеранів в Провіденсі, Массачусетського госпіталю і Стенфордського університету.
Чіп працює на системі нейронного інтерфейсу нового покоління, зовні він схожий на невелику таблетку в силіконової оболонці і містить сто електродів, кожен з яких тонше за людську волосину. Хірургічним шляхом пристрій прикріплюється до моторної кори головного мозку, уловлюючи нейронні сигнали. Ці сигнали декодуються і перенаправляються за допомогою Bluetooth на зовнішні планшетні пристрої. В якості зовнішнього пристрою під час експерименту використовувався планшет Google Nexus 9, переміщення по якому учасники виконували віртуальної бездротовою мишею. Думаючи про переміщення курсора, піддослідні дійсно рухали курсор миші і робили кліки, коли це було необхідно.
Клінічні випробування проводилися на трьох пацієнтах з тетраплегією (параліч рук і ніг). Двоє були паралізовані в результаті бічного аміотрофічного склерозу (БАС), а один – через травму спинного мозку. Вчені відзначили, що після імплантації чіпа в головний мозок всі пацієнти вільно орієнтувалися в списку планшетних додатків, переключалися на різні програми, переглядали електронну пошту, вмикали музику і передивлялися відеоролики, а також користувалися додатками для обміну відеофайлами.
Учасники випробувань обмінялися інформацією з членами сім’ї, друзями і дослідницькою групою. Деякі з них навіть зробили в інтернеті покупки, а один учасник дослідження зіграв фрагмент “Оди радості” Бетховена на цифровому піаніно. Пацієнти здійснювали до 22 кліків в хвилину при використанні додатків. У текстових програмах вони вводили до 30 символів в хвилину, користуючись стандартними тестовими або електронними інтерфейсами.
За словами учасників експерименту, інтерфейс програми виявився зрозумілим і і цікавим. А вчені відзначили, що використовувати мозковий гаджет можна в поєднанні з планшетом “прямо з коробки” – для роботи підключених до чіпу пристроїв не потрібно ніякого додаткового програмного забезпечення. Розробники стверджують, що в майбутньому, використовуючи мозковий імплант від BrainGate, люди з повним або частковим паралічем будуть управляти не тільки комп’ютерами, але і інвалідним-кріслом або автомобілем.
Читайте також:
AI здатний транскрибувати слова вимовлені «про себе»
Hoobox Robotics представила “The Wheelie” – віртуального помічника для людей з паралічем
У США винайшли Edge – розумний обруч, що підсилює функцію уваги і пам’яті
Як технології AI допомагають вченим у лікуванні раку
Штучний інтелект стає ближчим до людей – це доводить досвід медиків, які борються з онкологічними захворюваннями. І хоча повністю запобігти появі раку дослідники поки не можуть, діагностувати його на ранніх стадіях або визначити найефективнішу схему…
Як штучний інтелект прискорює роботу реаніматологів
У реанімації для збереження життя людини важлива кожна хвилина. Якщо раніше лікарям доводилося повністю покладатися на свої сили, то сьогодні на допомогу приходить машинне навчання і штучний інтелект. Використовуючи технологію AI, вчені Прінстонського університету розробили…
Голосові медичні програми на базі ШІ – ефективний спосіб спілкування з пацієнтом
Американські аналітики повідомили, що популярність звичайних медичних програм різко падає. Найбільш затребувані серед пацієнтів – голосові або діалогові асистенти, чат-боти, які вміють розпізнавати емоції людини і її настрій. І медичні установи, і лікарі тільки виграють…
Нейронну мережу навчили діагностувати тривожність і депресію у дітей по рухах
В ході експерименту комп'ютер встановив наявність прихованих психічних розладів у дітей з точністю до 81%. Чим раніше діагностуються такі захворювання, тим швидше лікар зможе розробити ефективну схему лікування для дитини. Наступний етап дослідження - написання…
Українська розробка Cardiomo – ваш персональний кардіолог
Керований штучним інтелектом пристрій постійно сканує діяльність серця пацієнта, кріпиться безпосередньо на грудну клітку та не боїться води. Розробка особливо корисна родичам або опікунам літніх людей з серцевими захворюваннями, а також тим, хто професійно займається…
Інтелектуальна радіологічна система Infervision успішно пройшла тести в США
За допомогою китайської розробки американські радіологи можуть не тільки діагностувати легеневі захворювання, а й визначати стан кісток, виявляти мікроскопічні пухлини і метастази, а також розпізнавати ознаки інсульту у пацієнта. Тестова версія програми є безкоштовною і,…
Платформа aiForvard – унікальний інструмент мікроскопічного аналізу ліків
Призначення сервісу - аналіз мікроскопічних зображень препаратів, знімків тканин під мікроскопом і хімічних речовин, створених медичними фахівцями. Передбачається, що використовувати платформу будуть науково-дослідні групи, фармацевти і патологи