Сьогодні ми знаходимося на етапі становлення чергової хвилі технологічної революції, і штучний інтелект став одним із ключових гравців на цій арені поряд із самою людиною.
Майбутнє настає швидше, ніж ми встигаємо до нього пристосуватися, залишаючи багато речей за межами нашого розуміння. Але сучасна цивілізація вчиться і адаптується. Ми не можемо залишитися за бортом цих важливих подій.
Що таке штучний інтелект сьогодні? Два слова, які постійно на слуху, на язику і на виду – як у тих, хто дійсно усвідомлює важливість практичних досягнень інноваційного інжинірингу, так і у тих, хто ще не оцінив їх значення в принципі. Але, перш за все, – це вже частина нашої реальності, яку ми зобов’язані прийняти. Не тому, що технології не залишають нам іншого вибору, а тому, що вибір, зроблений на їхню користь, може бути усвідомленим, якщо ми будемо розуміти їх цільове призначення.
Можливості штучного інтелекту не обмежуються лише розвагами та дискусіями. Сьогодні у жодній із ключових сфер діяльності людини не залишилося лазівки, куди б не проникали інтелектуальні технології. Звучить парадоксально? Або лякаюче? Одні захоплюються розумними машинами, коли думають, що їх можна навчити більшому, аніж вміє сама людина. Інші ставляться до них насторожено, не маючи розуміння того, що вони не заважають кожному з нас залишатися самим собою.
Наше суспільство налаштоване вкрай суперечливо, і прийшов час переглянути своє ставлення до того, що вже давно стало не просто трендом, а вкоріненою тенденцією, яка визначає майбутнє.
Штучний інтелект – поняття, яке не може бути розмитим. Але, відповідно до нашої експертної оцінки, є таким для багатьох користувачів. Його до сих пір вживають неусвідомлено, віддаючи данину моді, або з обережністю, намагаючись себе убезпечити.
Створюючи Інформаційну платформу, ми ставимо перед собою завдання інтелектуалізувати знайомство користувача з розумними технологіями, здатними змінити життя кожної людини.
Інформованість – потужний інструмент суспільства, яке здатне мислити і готове зробити впевнений крок назустріч новим можливостям. Наші дослідження даного напрямку роботи показують значне зростання попиту на інтелектуальні розробки вже у найближчі кілька років. Чи станемо ми відмахуватися від того, що, по суті, є засобом для досягнення багатьох цілей і рішенням ряду нагальних задач?
Ми багато чого не розуміємо, але ми вчимося – все людство вчиться. І те, що ми говоримо про штучний інтелект сьогодні, в кінцевому рахунку визначить те, на що він буде здатний вже завтра.
Юрій Чубатюк, президент групи компаній Everest

Юрій Чубатюк про те, як технології АІ можуть трансформувати ринок праці на користь висококваліфікованих кадрів
AI не позбавляє робочих місць, а створює нові, залишаючи за суспільством право вирішувати, які процеси автоматизувати, а які залишити за людьми. Але вже сьогодні Україні слід готуватися до того, як ефективно використовувати можливості і людського…
Юрій Чубатюк – про політику залучення інвестицій у розвиток інновацій в Україні та важливість посилення освітнього сектору
Загальний внесок інноваційних розробок у глобальний світовий ВВП оцінюється у $15,7 трлн. Розумна державна політика залучення інвестицій зрушить ринок інтелектуальних технологій у країні з мертвої точки, а ставка на людський капітал і підтримка бізнесу дозволить…
«Україні потрібна Національна стратегія розвитку штучного інтелекту», – Юрій Чубатюк
Всеукраїнське соціологічне опитування «Штучний інтелект: український вимір» чітко показує, що українці зацікавлені в інноваціях і готові до конкретних дій з боку, зокрема, держави на їх впровадження. Від цього безпосередньо залежить вирішення ключових проблем у сферах…
Національна освітня е-платформа: Чи є передумови до переходу на революційне онлайн-навчання дітей?
Президент групи компаній Everest Юрій Чубатюк - про створення ефективної освітньої екосистеми школярам, доступні для самореалізації умови вчителям, а також кращі світові кейси з онлайн-навчання, що дозволять створити інноваційне середовище в українських школах і відкриють…
Smart city: Як правильно застосувати світовий досвід в Україні
Президент групи компаній Everest Юрій Чубатюк - про неефективність і невідповідність існуючих у державі смарт рішень міжнародним стандартам і реальним потребам населення, а також кращі європейські практики, що могли б послужити поштовхом до формування якісно…
Чому не працює Концепція «Київ Смарт Сіті 2020»?
Перехід до розумних міст означає спільний кропіткий труд влади, бізнесу та громадськості з метою удосконалення інфраструктури та муніципального сервісу. Що для цього потрібно? Узгодженість,раціоналізм і стандартизація підходів. Що робимо ми? Закопуємо все це на користь…
Українській системі освіти не вистачає інтелекту – і людського, і штучного
Останні досягнення світового технічного прогресу здатні задовольнити будь-які вимоги людини або держави. Навіть у відсталій щодо розуміння й застосування багатьох технологій Україні стрімко зростає кількість людей, які відчувають дискомфорт від нестачі можливостей. Як його усунути,…