Сьогодні ми знаходимося на етапі становлення чергової хвилі технологічної революції, і  штучний інтелект став одним із ключових гравців на цій арені поряд із самою людиною.

Майбутнє настає швидше, ніж ми встигаємо до нього пристосуватися, залишаючи багато речей за межами нашого розуміння. Але сучасна цивілізація вчиться і адаптується.  Ми не можемо залишитися за бортом цих важливих подій.

Що таке штучний інтелект сьогодні? Два слова, які постійно на слуху, на язику і на виду – як у тих, хто дійсно усвідомлює важливість практичних досягнень інноваційного інжинірингу, так і у тих, хто ще не оцінив їх значення в принципі. Але, перш за все, – це вже частина нашої реальності, яку ми зобов’язані прийняти. Не тому, що технології не залишають нам іншого вибору, а тому, що вибір, зроблений на їхню користь, може бути усвідомленим, якщо ми будемо розуміти їх цільове призначення.

Можливості штучного інтелекту не обмежуються лише розвагами та дискусіями.  Сьогодні у жодній із ключових сфер діяльності людини не залишилося лазівки, куди б не проникали інтелектуальні технології. Звучить парадоксально? Або лякаюче? Одні захоплюються розумними машинами, коли думають, що їх можна навчити більшому, аніж вміє сама людина. Інші ставляться до них насторожено, не маючи розуміння того, що вони не заважають кожному з нас залишатися самим собою.

Наше суспільство налаштоване вкрай суперечливо, і прийшов час переглянути своє ставлення до того, що вже давно стало не просто трендом, а вкоріненою тенденцією, яка визначає майбутнє.

Штучний інтелект – поняття, яке не може бути розмитим. Але, відповідно до нашої експертної оцінки, є таким для багатьох користувачів. Його до сих пір вживають неусвідомлено, віддаючи данину моді, або з обережністю, намагаючись себе убезпечити.

Створюючи Інформаційну платформу, ми ставимо перед собою завдання інтелектуалізувати знайомство користувача з розумними технологіями, здатними змінити життя кожної людини.

Інформованість – потужний інструмент суспільства, яке здатне мислити і готове зробити впевнений крок назустріч новим можливостям. Наші дослідження даного напрямку роботи показують значне зростання попиту на інтелектуальні розробки вже у найближчі кілька років. Чи станемо ми відмахуватися від того, що, по суті, є засобом для досягнення багатьох цілей і рішенням ряду нагальних задач?

Ми багато чого не розуміємо, але ми вчимося – все людство вчиться. І те, що ми говоримо про штучний інтелект сьогодні, в кінцевому рахунку визначить те, на що він буде здатний вже завтра.

Юрій Чубатюк, президент групи компаній Everest

Автор: Юрій Чубатюк


Коментарi