Проект розрахований на людей, яким не може допомогти сучасна медицина. У деяких випадках, ослаблений зір можна відновити шляхом лазерної мікрохірургії. Пересадка очних яблук, пересадка сітківки або ж заміна очних яблук на біонічні протези все ще залишаються фантастикою. Виникає питання – як же незрячим і людям з ослабленим зором повернуться до нормального життя?
У багатьох країнах світу практикується нанесення основної інформації про продукт шрифтом Брайля. Такі написи присутні на упаковках медичних препаратів, рідше на продуктах харчування. Книг, що написані шрифтом Брайля також мало.
Ізраїльський стартап OrCam Technologies запропонував власне рішення цієї проблеми.
Камера, яка бачить за вас
На вивчення шрифту Брайля йде чимало часу, та й не всім зручно сприймати тактильну інформацію. Особливо це відноситься до людей похилого віку, яким, зважаючи на вік, складніше вчиться чомусь новому. Набагато зручніше, коли поруч є хтось, хто прочитає потрібну інформацію вголос, скаже назву предмета, його колір і т.д.
Приставити до кожної людини зі слабким зором диктора – неймовірне завдання. А от створити «цифрового диктора» цілком реально, враховуючи рівень розвитку сучасних технологій. Саме так порахували засновники стартапу OrCam Technologies і приступили до розробки інтелектуального, цифрового диктора.
OrCam являє собою невеликий пристрій, який кріпиться до окулярів. Камера високої роздільної здатності передає зображення на мініатюрний комп’ютер пристрою, який здатний розпізнавати образи, колір об’єкта і текст. Результати розпізнавання відтворюються через вбудований динамік пристрою.
За розпізнавання образів і тексту відповідає AI. Саме розвиток штучного інтелекту і нейромереж зробили можливою появу OrCam. AI може оперувати раніше закладеними в нього образами, але з часом здатний запам’ятовувати і розпізнавати нові.
Завдяки AI, OrCam має набір функцій, які дозволяють незрячим або людям, що могано бачать відчувати себе комфортніше, в сучасному суспільстві. OrCam розпізнає друкований текст, ідентифікує колір об’єкта, може розпізнавати штрих-коди товарів і розпізнає банкноти. Також, OrCam здатний повідомляти поточний час і дату.
Для управління пристроєм використовуються прості жести. Наприклад, щоб OrCam прочитав текст, досить вказати на нього вказівним пальцем. Власне, таким жестом можна вказати на будь-який об’єкт, щоб OrCam розпізнав образ або виявив на ньому текст і прочитав його. Об’єкт повинен знаходиться в полі зору камери, як і рука, якою потрібно показати необхідний жест. Щоб дізнатися точний час і дату, досить повторити рух, коли людина дивиться на годинник або показати вказівним пальцем на зап’ястя іншої руки.
Такого базового функціоналу виявилося досить, щоб зробити життя незрячих набагато комфортніше і простіше. Перші версії OrCam можна придбати на офіційному сайті стартапу. Розробка нових, поліпшених пристроїв вже розпочата.
Майбутнє OrCam
Перш за все, розробники мають намір зробити OrCam меншими і легшими. Пристрої, які вже можна придбати, досить компактні і не створюють особливого дискомфорту, але все ж до такого «доповнення» до окулярів потрібно звикнути.
Але для розробників найважливіше і далі розширювати функціонал пристрою. Вони планують «навчити» нові версії OrCam реагувати на статичні і динамічні перешкоди і повідомляти про небезпеку своїм власникам. Це дозволить незрячим легше пересуватися в міському середовищі. Адже пішохідні переходи для сліпих обладнані далеко не на кожному перехресті, а автомобіль, що рухається за допомогою тростини не виявиш.
Корисними будуть і функції навігатора з голосовим управлінням і диктуванням маршруту, по типу сучасних GPS навігаторів. Разом з можливістю реагувати на перешкоди, така функція значно спростить повсякденне життя незрячих.
Не тільки розробники вірять у перспективність проекту, але і клієнти, які вже придбали перші пристрої OrCam і зробили своє життя трохи комфортніше і простіше. Венчурні фонди також бачать величезний потенціал стартапу, про що свідчать інвестиції в подальші розробки – 47 мільйонів доларів.
Автор:
Читайте також:
BrainGate – біонічний мікрочіп для управління комп’ютером за допомогою мозку
AI здатний транскрибувати слова вимовлені «про себе»
Hoobox Robotics представила “The Wheelie” – віртуального помічника для людей з паралічем

Новий матеріал для роботів-орігамі
Сплав платини і золи має властивості паперу, пластику та гуми, але у багато разів міцніший і еластичніший. Матеріал витримує екстремальні температури – як спеку, так і мороз, а роботи, створені з його застосуванням, споживають на…
Робототехніка для особливо небезпечних робіт
Використання розумних пристроїв для розчищення завалів на місцях катастроф, ліквідації аварій, складних досліджень – наступний крок в робототехніці. Розробка машин, якими зараз займаються більшість технологічних університетів, допоможе швидко, якісно і, головне, без участі людей виконувати…
Вісім кращих AI-систем для створення музики
Перевершити людину в написанні музичних творів машини поки не можуть. Зате добре вміють допомагати обробляти готові мелодії і робити їх більш досконалими. Інтернет-видання Happymag.tv склало рейтинг найкращих AI-додатків для обробки музики: в нього увійшли 8…
RoboBee – перший робот з м’якими м’язами
Фахівці Гарвардської школи інженерії та прикладних наук імені Джона А. Полсона розробили сталого робота, який може врізатися в стіни, падати і стикатися з іншими літаючими ботами без пошкоджень. Це перший керований мікробот в світі з…
Створено давачі вимірювання відстані, що працюють за принципом зору павуків-скакунів
Давачі можна використовувати на кораблях, в невеликих переносних пристроях і полегшених гарнітурах віртуальної і доповненої реальності. В основі пристроїв: пласкі мета-лінзи, які працюють в поєднанні з інтелектуальним алгоритмом аналізу зображень